Kibice Borussii Dortmund
Kibice Borussii Dortmund fot. ASInfo

Watzke: Nie potrzebujemy napastnika

Dyrektor sportowy Borussii Dortmund Hans-Joachim Watzke zaprzeczył, jakoby klub poszukiwał nowego napastnika. Watzke podkreślił, że bardzo dobrze w ataku spisywał się w ostatnim sezonie Paco Alcacer, a ponadto BVB ma w zanadrzu trzech innych piłkarzy mogących grać na jego pozycji.

Czytaj dalej…

Według niego sytuacja w Dortmundzie jest pod tym względem podobna, jak u największego rywala – Bayernu Monachium – więc nie ma powodów do wykonywania jakichkolwiek ruchów.

– Myślę, że mamy naturalnego środkowego napastnika, co oznacza, że mamy tylu naturalnych napastników, co Bayern Monachium, czyli jednego. Paco Alcacer zdobywał bramki w ostatnich meczach testowych i szczerze mówiąc, nie rozumiem całej tej dyskusji. Jest silniejszy w tym rok, ponieważ może wziąć udział w całych przygotowaniach do sezonu. Stąd też, nikt nie powinien sugerować, że nie mamy napastników. Mamy także Mario Götze, Thorgana Hazarda i Jacoba Bruun Larsena, którzy również mogą grać na tej pozycji – powiedział Watzke w rozmowie z Ruhr Nachrichten.

W ostatnim sezonie Alcacer zagrał w barwach Borussii w 32 spotkaniach, zdobywając w nich 19 bramek.

Komentarze