Volland: Potrzebowaliśmy punktów

Bayer 04 Leverkusen wygrał u siebie z Atletico Madryt 2:1 w meczu grupy D Ligi Mistrzów. Kevin Volland, strzelec gola dla niemieckiej drużyny, był zadowolony z gry swojej drużyny na przestrzeni 90 minut.

Czytaj dalej…

– Wygranie tego meczu było ważne, bo patrząc na sytuację w grupie potrzebowaliśmy punktów. To było też istotne ze względu na nasze głowy, aby udowodnić, że potrafimy rywalizować z taką drużyną jak Atletico – powiedział Volland, cytowany przez UEFA.com.

– Chcieliśmy być zwarci, nieustępliwi w obronie, aby poradzić sobie w trudnych sytuacjach i to nam się udało naprawdę dobrze. Na przestrzeni 90 minut zrobiliśmy wiele dobrego. Teraz musimy ciężko pracować, aby grać tak dalej – podkreślił.

Liderem grupy z 10 punktami jest Juventus Turyn, który ma już pewny awans do fazy pucharowej. Drugie Atletico Madryt zgromadziło siedem “oczek”, a Lokomotiw Moskwa i Bayer 04 Leverkusen po trzy. W następnej kolejce mistrzowie Włoch podejmą ekipę ze stolicę Hiszpanii, natomiast do stolicy Rosji uda się zespół z Bundesligi.

– Chcieliśmy wywrzeć presję na Lokomotiwie i uważam, że to zrobiliśmy poprzez zdobycie tych trzech punktów. Teraz liczy się dla nas tylko zwycięstwo w Moskwie, ale będzie o to ciężko – stwierdził.

Komentarze