Premierowy sukces berlińczyków. Beniaminek ma czego żałować

Suat Serdar
Pressfocus Na zdjęciu: Suat Serdar

Hertha Berlin w 4. kolejce Bundesligi wygrała pierwszy mecz w sezonie 2021/2022. Ekipa ze stolicy Niemiec pokonała 3:1 VFL Bochum. 45 minut rozegrał mający polskie obywatelstwo Dennis Jastrzembski.

Niespodziewany bohater

O pierwszej połowie meczu VFL Bochum kontra Hertha Berlin można byłoby zapomnieć, gdyby nie wydarzenia z ostatnich dziesięciu minut. Gola dla gości strzelił bowiem Suat Serdar. Minął on rywali i przymierzył z krawędzi szesnastki w prawy dolny róg bramki. Kilka minut później, ten sam zawodnik wpisał się na listę strzelców. Tym razem uderzył tuż przy lewym słupku.

Berlińczycy pod ostrzałem

Po zmianie stron nastąpiło prawdziwe oblężenie pola karnego berlińczyków. Częściowo dało ono pożądany efekt, ponieważ Bochum zdobył bramkę na 1:2. Jego autorem był Simon Zoller. Na to trafienie odpowiedział jednak Myziane Maolida, który przypieczętował premierowy w tym sezonie triumf Herthy.