Bundesliga
Bundesliga

Szwed zamienił Berlin na Kolonię

Przedstawiciele FC Koeln tuż przed rozpoczęciem nowego sezonu wzmocnili siłę ofensywną swojego zespołu. Zawodnikiem drużyny z Kolonii został Sebastian Andersson, który ostatnio występował w Unionie Berlin. Reprezentant Szwecji podpisał z nowym klubem umowę do 30 czerwca 2023 roku.

Czytaj dalej…

– Sebastian jest silnym pod względem fizycznym zawodnikiem, który ma również fantastyczną mentalność. Wystąpił ponad 100 razy na najwyższym poziomie i stale udowadnia, że potrafi zdobywać bramki – powiedział dyrektor klubu z Kolonii, Horst Heldt.

Kolejny krok w karierze Anderssona

– Nowe wyzwania są dla mnie ważne. W Berlinie rozwinąłem się ciągu ostatnich dwóch lat, nie tylko pod względem sportowym, ale również jako człowiek. Przeprowadzka do Kolonii jest dla mnie kolejnym krokiem. Jestem zawodnikiem, który ciężko pracuje dla drużyny, który zawsze daje z siebie 100 procent i który chce strzelać bramki, aby osiągnąć cele na dany sezon – powiedział sam 29-latek.

Według nieoficjalnych informacji, FC Koeln zapłaci Unionowi Berlin za Anderssona 6,5 miliona euro.

Andersson, który w swojej ojczyźnie reprezentował barwy takich zespołów jak Angelholms FF, Kalmar FF, Djurgardens IF i IFK Norrkoping, do Niemiec trafił w sierpniu 2017 roku. Podpisał wówczas umowę z Kaiserslautern, z którego rok później przeniósł się do Unionu Berlin.

W pierwszych dwóch sezonach rozegrał 65 spotkań na zapleczu niemieckiej ekstraklasy, zdobywając w nich 24 bramki. Po wywalczeniu z Unionem awansu, w pierwszej Bundeslidze wystąpił w poprzednim sezonie 33 razy, strzelając 12 goli.

Komentarze