Erling Haaland
Erling Haaland fot. Grzegorz Wajda

Napastnik BVB nigdzie się nie wybiera

Napastnik Borussii Dortmund Erling Haaland choć nie wybiega daleko w przyszłość, to nie zamierza odchodzić z klubu podczas letniego okna transferowego.

Czytaj dalej…

Norweg, który do Dortmundu trafił zimą z Red Bull Salzburg, zdobył 16 bramek w 17 oficjalnych spotkaniach, potwierdzając tym samym swoje wysokie umiejętności. Nie jest również tajemnicą, że pozyskaniem piłkarza interesują się największe europejskie kluby. Co to na to sam Haaland?

– Nie myślę zbyt wiele o przyszłości. Żyję natomiast teraźniejszością i decyduję tu i teraz, co jest najlepsze da mojej kariery. Dlatego z pełnym przekonaniem zdecydowałem się na dołączenie do BVB zimą. Dortmund jest jednym z największych klubów na świecie, podpisałem tu długoterminowy kontrakt i dopiero tu trafiłem. Dlatego nie myślę o opuszczeniu już teraz zespołu – powiedział cytowany przez Kickera Haaland w wywiadzie udzielonym grupie medialnej Funke.

Haaland celuje w trofea z Borussią

– Chciałbym zdobywać tytuły z BVB. Powinniśmy wyznaczać sobie cele, chcemy atakować, chcemy strzelać jak najwięcej bramek, a jako napastnik chcę oczywiście wnieść swój wkład – kontynuował napastnik Borussii Dortmund. – Zajmujemy drugie miejsce i jesteśmy zadowoleni z tego, ale oczywiście chcielibyśmy, aby wyścig z Bawarczykami dłużej był otwarty – dodał Norweg.

Komentarze