Kibice Borussii Dortmund
Kibice Borussii Dortmund fot. ASInfo

Borussia potwierdziła transfer reprezentanta Belgii

Thomas Meunier od 1 lipca będzie zawodnikiem Borussii Dortmund. Klub z Signal Iduna Park oficjalnie poinformował o podpisaniu kontraktu z reprezentantem Belgii, który do tej pory bronił barw Paris Saint-Germain.

Czytaj dalej…

28-letni Meunier do BVB przeniesie się na zasadzie wolnego transferu, bowiem 30 czerwca wygasa jego obecna umowa z mistrzami Francji. Z klubem z Dortmundu związał się kontraktem do 30 czerwca 2024 roku.

– Thomas Meunier jest zawodnikiem, który od dawna potwierdza swoje umiejętności na najwyższym poziomie, w tym w Lidze Mistrzów i drużynie narodowej. Jego doświadczenie da nam wiele dobrego – powiedział dyrektor sportowy klubu Michael Zorc, cytowany przez oficjalną stronę Borussii.

Meunier: Atmosfera na stadionie wpłynęła na moją decyzję

Sam piłkarz również nie kryje zadowolenia z podpisania umowy z Borussią Dortmund, w której o miejsce w wyjściowym składzie będzie rywalizował z byłym reprezentantem Polski Łukaszem Piszczkiem.

– Borussia Dortmund gra dokładnie taką piłką, jaką ja chcę grać: ekscytującą, autentyczną i naturalną. BVB znane jest ze swoich entuzjastycznych kibiców, a atmosfera podczas meczu z PSG na Signal Iduna Park wpłynęła na moją decyzję. Jestem ambitny i chcę zdobywać tytułu, tak jak to robiłem w Brugii i Paryżu – powiedział Meunier.

Komentarze