Bayern Monachium pozyskał Leroya Sane

Oprawa kibiców Bayernu podczas finału LM
Oprawa kibiców Bayernu podczas finału LM fot. Przemysław Mamczak

Leroy Sane został oficjalnie nowym zawodnikiem Bayernu Monachium. Reprezentant Niemiec z mistrzami Bundesligi związał się kontraktem na pięć lat.

Czytaj dalej…

Od dłuższego czasu media spekulowały o tym, że Sane zamieni przedstawiciela Premier League na klub z Bawarii. Dzisiaj transakcja pomiędzy obiema ekipami została potwierdzona. Nieoficjalnie mówi się, że suma transferu wyniosła 45 milionów euro.

Poważne wzmocnienie ekipy Hansiego Flicka!

– Jesteśmy bardzo szczęśliwi, mogąc powitać Sane w Bayernie. To wyjątkowy piłkarz, który udowodnił swoje umiejętności w ostatnich latach, zwłaszcza w kadrze narodowej. Naszym celem jest pozyskać najlepszych niemieckich piłkarzy. Gratuluję Salihamidzicowi tego transferu – rzekł tuż po ogłoszeniu transferu Karl-Heinz Rummenigge.

24-letni zawodnik spędził cztery lata w klubie z Etihad Stadium, zdobywając z nim między innymi dwa tytuły Premier League, Puchar Anglii, dwa Puchary Ligi Angielskiej. Sane w koszulce Obywateli rozegrał 135 występów, licząc wszystkie rozgrywki, w których strzelił 39 goli, notując też 45 asyst.

Komentarze