Rekord Lewandowskiego wyrównany. Sensacyjny bohater początku sezonu w Bundeslidze

Robert Lewandowski może pochwalić się ustanowieniem wielu rekordów w Bundeslidze. Jeden z nich został w piątek wyrównany. Napastnik VFB Stuttgart Serhou Guirassy zanotował 10 trafień w pierwszych pięciu kolejkach nowego sezonu.

Serhou Guirassy
Obserwuj nas w
Imago/Wolfgang Frank Na zdjęciu: Serhou Guirassy
  • Robert Lewandowski w sezonie 2020/21 ustanowił rekord Bundesligi notując 10 trafień w pierwszych pięciu kolejkach
  • W piątek osiągnięcie Polaka wyrównał Serhou Guirassy z VFB Stuttgart
  • Gwinejczyk jest liderem klasyfikacji strzelców w Bundeslidze, a jego drużyna po pięciu kolejkach zajmuje drugie miejsce za Bayernem

Napastnik Stuttgartu wyrównał osiągnięcie Lewego

Sezon 2020/21 był pamiętny dla Roberta Lewandowskiego. Kapitan reprezentacji Polski pobił rekord należący do Gerda Muellera i zanotował aż 41 trafień w rozgrywkach Bundesligi. Rozpoczął je od zanotowania aż 10 trafień w pięciu pierwszych kolejkach, czym ustanowił rekord rozgrywek.

Osiągnięcie Lewandowskiego zostało w piątek wyrównane przez dość nieoczekiwanego bohatera. Serhou Guirassy grający dla VFB Stuttgart dzięki dwóm bramkom w meczu z Darmstadt również może pochwalić się strzeleniem 10 goli w pierwszych pięciu kolejkach. Jego drużyna zajmuje natomiast drugie miejsce w tabeli za Bayernem Monachium.

Gwinejczyk w całym ubiegłym sezonie Bundesligi zanotował 12 trafień. Wszystko wskazuje na to, że w obecnych rozgrywkach przebije to osiągnięcie w cuglach. Na ten moment 27-latek pewnie zmierza po koronę króla strzelców. Drugi w zestawieniu Harry Kane ma sześć trafień na koncie.

U nas również: Kane wyjaśnia powód transferu do Bayernu. “Czułem, że mogę walczyć o Ligę Mistrzów”

Komentarze