Patrick Schick
Patrick Schick fot. Grzegorz Wajda

Schick: Pozostanie w Lipsku to najlepsze rozwiązanie

Nadal duży znak zapytania widnienie przy kwestii przyszłości Patrika Schicka. Wypożyczony z Romy do RB Lipsk napastnik, nie ukrywa, że chętnie zostałby w niemieckim zespole. Na razie jednak żadne porozumienie w tej sprawie nie zostało osiągnięte.

Czytaj dalej…

Przedstawiciele RB Lipsk już wcześniej przyznawali, że nie są w stanie spełnić oczekiwań finansowych Romy i pozyskać Schicka na zasadzie definitywnego transferu. Obie strony kontynuują jednak rozmowy, a na ich pozytywne zakończenie liczy sam zawodnik.

– Wolałbym zostać tutaj. Rozegraliśmy świetny sezon, a ja wierzę w drużynę, w filozofię trenera. Podoba mi się jego futbol. Uważam również, że mamy jakość, która pozwala nam walczyć o mistrzostwo. Zagramy także w Lidze Mistrzów, więc jest to dla mnie najlepsze rozwiązanie – powiedział Schick w rozmowie z Bildem.

– To nie jest tak, że nie wiem, gdzie trafię po zakończeniu rywalizacji w Lidze Mistrzów. Nadal mam dwuletni kontrakt z Romą. Jeśli RB Lipsk i AS Roma znajdą rozwiązanie, to mogę tutaj zostać. Nie jest to jednak w moich rękach – dodał czeski napastnik, który w sezonie 2019/20 zdobył 10 bramek w 26 występach dla niemieckiego zespołu.

Komentarze