Rewolucja na rynku praw telewizyjnych. Nowy nadawca Bundesligi od stycznia

Rozgrywki Bundesligi od stycznia 2025 roku będą pokazywane przez Eleven Sports. Stacja poinformowała o nabyciu praw, które do tej pory posiadała platforma "Viaplay".

Bundesliga
Obserwuj nas w
ZUMA Press / Alamy Na zdjęciu: Bundesliga

Bundesliga wraca do Eleven

Już wkrótce zakończy się Euro 2024. Faza pucharowa turnieju w Niemczech zmierza ku końcowi, a do zakończenia mistrzostw pozostało już tylko siedem spotkań. Właściwie zaraz po finale tej imprezy rozpocznie się sezon ligowy w wielu ligach w Europie. Do gry wróci m.in. PKO Ekstraklasa, a mocniejsze ligi będą dołączać systematycznie.

Jednymi z najbardziej emocjonujących rozgrywek w najbliższych latach będzie z pewnością Bundesliga. To właśnie rozpoczęcie pracy jako asystent Nuriego Sahina przez Łukasza Piszczka powoduje, że wielu kibiców będzie z zaciekawieniem zaglądać do niemieckiej ligi. Teraz jednak będzie to czynić u nowego nadawcy.

Jak poinformował w swoich mediach społecznościowych kanał “Eleven Sports”, Bundesliga wróci po kilku latach nieobecności do tej stacji. Stacja z grupy medialnej Zygmunta Solorza pozyskała wyłączne prawa do transmitowania Bundesligi i 2. Bundesligi od sezonu 2025/26 do końca 2028/29 i niewyłączną licencję na rundę wiosenną 2024/25. Oznacza to, że pierwsze mecze tej ligi na antenach “Eleven” zobaczymy dopiero w styczniu, rundę jesienną pokazywać będzie bowiem wyłącznie obecny operator praw, czyli “Viaplay”.

Czytaj więcej: Wiadomo, ile Legia może zapłacić za nowego piłkarza. Rekordowa suma

Komentarze