Kulisy zwolnienia Nagelsmanna okiem zawodników. Pomocnik zdradził szczegóły

Z wypowiedzi piłkarzy Bayernu Monachium wynika, że byli oni mocno zaskoczeni decyzją klubu o zwolnieniu Juliana Nagelsmanna. Leon Goretzka w ostatnim wywiadzie przyznał, że nie miał problemu ze szkoleniowcem.

Leon Goretzka
Pressfocus Na zdjęciu: Leon Goretzka
  • Julian Nagelsmann został w piątek zwolniony przez Bayern Monachium
  • Na stanowisku trenera zastąpił go Thomas Tuchel
  • Leon Goretzka przyznał, że decyzja władz klubu zszokowała piłkarzy

Szatnia Bayernu zszokowana zwolnieniem Nagelsmanna

Poniedziałkowy trening Bayernu Monachium poprowadzi już Thomas Tuchel. Zastąpił on na stanowisku Juliana Nagelsmanna, który w piątek, dość niespodziewanie został zwolniony. Włodarze Bawarczyków tłumaczyli się ze swojej decyzji, jednak ich argumenty nie były zbyt jasne dla kibiców. 

Decyzja o zwolnieniu Nagelsmanna spotkała się ze zdziwieniem zawodników mistrza Niemiec. Leon Goretzka przyznał, że był to dla nich szok.

– Nie miałem żadnych problemów z Nagelsmannem. Nie wiem, jak zapatrują się na to pozostali, ale mogę powiedzieć, że na pewno nie stracił poparcia szatni. Informacja o zwolnieniu Juliana nas zszokowała. My, zawodnicy byliśmy mocno zaskoczeni – stwierdził.

Julian Nagelsmann zdążył poprowadzić Bayern Monachium w 84 spotkaniach. Z Bawarczykami sięgnął po mistrzostwo i dwa superpuchary Niemiec. 

Czytaj również: “To była moja najtrudniejsza decyzja w Bayernie”

Komentarze