Gikiewicz niepewny przyszłości. “Nie chcę czekać do kwietnia, czy maja”

Rafał Gikiewicz
Obserwuj nas w
Pressfocus Na zdjęciu: Rafał Gikiewicz

Rafał Gikiewicz jest niepewny swojej przyszłości i naciska na zarząd Augsburga. Polski golkiper udzielił ostatnio wywiadu dla Sky Sports Deutschland, w którym wyraził zniecierpliwienie brakiem przedłużenia kontraktu.

  • Rafał Gikiewicz zachwyca w tym sezonie formą w barwach Augsburga
  • Golkiper nie może być pewny jednak swojej przyszłości
  • Jego kontrakt wygasa wraz z końcem sezonu, a Augsburg nie zdecydował się jeszcze zaoferować mu nowej umowy

Gikiewicz chce znać już decyzję Augsburga

Sezon 2022/23 zdecydowanie należy do Rafała Gikiewicza. Polski bramkarz notuje wiele znakomitych występów i wielokrotnie został już uwzględniony w zestawieniach najlepszej jedenastki tygodnia. 34-latek niedawno został bohaterem meczu z Bayernem Monachium, który Augsburg sensacyjnie wygrał 1:0.

Mimo znakomitej formy Polak nie może być pewny przyszłości w niemieckiej drużynie. Jego kontrakt obowiązuje tylko do końca sezonu. W rozmowie z mediami wyraził on zaniepokojenie zwłoką zarządu klubu w kwestii przedłużenia współpracy. 

–  Mam kontrakt z opcją na następny rok. Muszę być jednak szczery: nie chcę czekać do kwietnia czy maja, żeby przekonać się, czy poradzę sobie w Augsburgu w przyszłości. Mam tu rodzinę, musimy wiedzieć, czy będziemy tu po pierwszym czerwca 2023 roku, czy nie – stwierdził w rozmowie ze Sky Sports Deutschland. 

–  Stefan Reuter mnie zna, ludzie z klubu również. Jestem pewien, że znajdziemy dobre rozwiązanie i wtedy obie strony będą zadowolone. Wierzę, że tak właśnie będzie – dodał. 

Gikiewicz wyrobił sobie opinię piłkarza mocno niepokornego, o czym wielokrotnie przekonali się już polscy kibice. Z tego, chociażby względu nie jest powoływany na zgrupowania reprezentacji Polski. Niewykluczone, że z tego też powodu klub wciąż nie zdecydował o przedłużeniu umowy z nim.

Komentarze