Gwiazda zostaje w Borussii. Kontrakt podpisany

Youssoufa Moukoko
PressFocus Na zdjęciu: Youssoufa Moukoko

Borussia Dortmund w oficjalnym komunikacie przekazała o podpisaniu nowego kontraktu z Youssoufą Moukoko. Nowa umowa 18-letniego zawodnika będzie obowiązywać do czerwca 2026 roku.

  • Moukoko przedłużył kontrakt z BVB
  • Nowa umowa będzie obowiązywać do 2026 roku
  • 18-latek kończy tym samym transferowe spekulacje

Moukoko przedłużył kontrakt z Borussią Dortmund

W ostatnim czasie było mnóstwo spekulacji na temat przyszłości Moukoko. Borussia Dortmund chciała zatrzymać swojego młodego napastnika na kolejne lata, ale chrapkę na 18-latka miało wiele europejskich klubów z gigantami Premier League na czele.

W pewnym momencie władze BVB postawiły ultimatum swojemu napastnikowi w sprawie przedłużenia wygasającej w czerwcu tego roku umowy. Jak się okazuje naciski przyniosły zamierzony efekt. Już w piątek światowe media przekonywały, że gracz przedłuży kontrakt, a w sobotę oficjalnie przekazał dobre wieści niemiecki klub.

– Youssoufa to wyjątkowy zawodnik, którego sami wychowywaliśmy i w którym nadal widzimy ogromny potencjał. Dlatego cieszę się, że udało nam się przekonać Youssoufę przed rozpoczęciem tak ważnej dla nas drugiej połowy sezonu, że ma najlepsze perspektywy w BVB i że jego droga jest daleka. To było dla nas ważne, aby móc zakończyć negocjacje w tym tygodniu – przyznał po podpisaniu kontraktu dyrektor sportowy Borussii Dortmund, Sebastian Kehl.

– Nie jest tajemnicą, że dobrze czuję się w BVB. Grałem w drużynach młodzieżowych, tutaj stawiałem pierwsze kroki w profesjonalnej piłce nożnej, a teraz jestem gotowy, aby zrobić kolejny krok. Czuję zaufanie sztabu szkoleniowego i mam tutaj środowisko, w którym mogę się doskonale rozwijać. Oczywiście byłem zaszczycony zainteresowaniem innych klubów, ale ostatecznie to decyzja serca. Kibice zawsze mnie wspierali i chcę im i klubowi dać coś w zamian – powiedział z kolei Moukoko.

Moukoko został najmłodszym zawodnikiem, który kiedykolwiek zagrał w Bundeslidze. Jest też najmłodszym strzelcem dziesięciu goli w niemieckiej ekstraklasie. W trawającej kampanii ma na swoim koncie już sześć goli i sześć asyst biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki. Był także uczestnikiem mistrzostw świata w Katarze.

Zobacz również: Ikona Liverpoolu ma namawiać Bellinghama na transfer

Komentarze