Löw: Żaden zawodnik nie został wyrzucony z kadry

Joachim Loew
Joachim Loew fot. Getty Images

Selekcjoner reprezentacji Niemiec pominął przy swoich powołaniach na spotkania eliminacyjne takich zawodników jak: Mats Hummels, Jerome Boateng i Thomas Müller. Joachim Löw zdecydował się się wytłumaczyć ze swojej decyzji.

Czytaj dalej…

– Dla mnie osobiście najważniejszą rzeczą było poinformowanie zawodników o mojej decyzji w prywatnej rozmowie. To był mój priorytet. Nie chciałem, żeby cokolwiek wyciekło gdzieś wcześniej – powiedział opiekun reprezentacji Niemiec w trakcie konferencji prasowej cytowanej przez Bulinews.com.

– Oczywiście przy tego typu rozmowie był też klubowy trener i przedstawicieli władz klubu. Chciałem również te osoby poinformować o swoich wyborach. Uważam to za nieco dziwne, gdy inni oceniają rozmowę lub moje decyzje, nie będąc przy takiej rozmowie – dodał Löw.

Selekcjoner reprezentacji Niemiec podkreślił również, że żaden z piłkarzy nie jest wykluczony z drużyny narodowej.

– Oczywiście poszczególni zawodnicy mogli być rozczarowani pod koniec rozmowy. W każdym razie nie mogę powiedzieć, co się stanie za rok. Gracze nie są wyrzuceni z kadry, ale na razie mam inny plan na budowę drużyny – powiedział Löw.

Komentarze