Kulisy zwolnienia Nagelsmanna. “Ta decyzja nie jest popularna, ale musieliśmy działać”

Hasan Salihamidzić był obecny w programie Doppelpass. Dyrektor sportowy Bayernu Monachium nie uniknął tematu ostatnich wydarzeń w klubie ze stolicy Bawarii. Co o zwolnieniu Juliana Nagelsmanna powiedział popularny Brazzo?

Julian Nagelsmann (Bayern Monachium)
PressFocus Na zdjęciu: Julian Nagelsmann (Bayern Monachium)
  • Bayern Monachium niedawno rozstał się z Julianem Nagelsmannem
  • Nowym trenerem został Thomas Tuchel
  • Co wydarzeniach w gabinetach na Allianz Arena powiedział Hasan Salihamidzić?

Bayern. Salihamidzić: To była trudna decyzja

Hasan Salihamidzić w programie Doppelpass zdradził kulisy rozstania z Julianem Nagelsmannem, który został zastąpiony przez Thomasa Tuchela. Co o nieco zaskakujących wydarzeniach, jakich świadkiem była stolica Bawarii, opowiedział dyrektor sportowy Bayernu Monachium?

– Tak, oczywiście, to była trudna decyzja. To była dla mnie trudna decyzja ze względów emocjonalnych, ponieważ miałem dobre relacje z Julianem Nagelsmannem. Ale występy drużyny nie były już satysfakcjonujące.

– Jeśli krzywa wydajności nie idzie w górę i nie staje się swego rodzaju trendem, musimy działać. Wiem, że ta decyzja nie jest popularna, ale musieliśmy działać dla dobra Bayernu.

– Wahania dyspozycji zespołu to aktualny problem. Gdybyśmy dokładnie znali przyczynę niepowodzeń, coś byśmy zmienili. Zawsze tak jest, nie da się zastąpić całego zespołu. Uważamy, że mamy topowy skład i mieliśmy znakomitego trenera. Ale wyniki nie były odpowiednie, więc musieliśmy działać.

Komentarze