Kovac: Wygraliśmy bardzo trudny mecz

Oprawa kibiców Bayernu podczas finału LM
Oprawa kibiców Bayernu podczas finału LM fot. Przemysław Mamczak

Bayern Monachium pokonał Herthę Berlin 1:0 w sobotnim meczu Bundesligi. Niko Kovac, trener Bawarczyków, był zadowolony z woli walki o zwycięstwo swoich podopiecznych.

Czytaj dalej…

– Wygraliśmy bardzo trudny mecz. W ostatnich latach nie graliśmy dobrze z Herthą i traciliśmy z tym rywalem wiele punktów – powiedział Kovac, cytowany przez klubową oficjalną stronę internetową.

– Jako trener zastanawiasz się, jak możesz poprowadzić takie spotkanie w odpowiednim kierunku. Bronią wtedy są stałe fragmenty gry. Javi Martinez zawsze jest niebezpieczny, bo ma siłę podczas walki w powietrzu. Jest zagrożeniem w polu karnym rywali – dodał.

– Musieliśmy pokazać wolę zwycięstwa i odpowiednią mentalność po ciężkim meczu wyjazdowym z Liverpoolem. Wykonaliśmy naprawdę dobrą pracę. Zakończyliśmy bardzo udany dla nas tydzień – stwierdził.

Jego podopieczni zajmują drugie miejsce w tabeli mając taki sam dorobek punktowy jak prowadząca Borussia Dortmund. Lider w niedzielę zmierzy się u siebie z Bayerem 04 Leverkusen. W następnej kolejce Bayern zagra na wyjeździe z Borussią Mönchengladbach.

Komentarze