Juergen Klopp
Juergen Klopp fot. Grzegorz Wajda

Klopp selekcjonerem Niemców w 2022 roku?

Niemiecki Związek Piłki Nożnej ma być zainteresowany zatrudnieniem Juergena Kloppa na stanowisko selekcjonera reprezentacji w 2022 roku, czytamy na łamach niemieckiego Sport Bildu. Menedżer Liverpoolu FC wyraźnie dał do zrozumienia wszystkim, że nie myśli o rozwiązaniu umowy z The Reds przed jego wygaśnięciem.

Czytaj dalej…

Klopp ma być podobno zainteresowany objęciem sterów nad reprezentacją Niemiec po zakończeniu kontraktu z Liverpoolem. Za takim stanem rzeczy przemawia fakt, że Joachim Löw ma ważną umowę z DFB do końca lipca 2022 roku.

Dyrektor generalny reprezentacji Niemiec w osobie Oliviera Bierhoffa zapytany wprost, czy aktualny opiekun The Reds jest brany pod uwagę jako kandydat na nowego selekcjonera reprezentacji zabrał głos w tej kwestii.

– Chcemy rozwijać trenerów odnoszących sukcesy na arenie międzynarodowej, a Jürgen Klopp jest wzorcowym przykładem pod tym względem. Płonie w nim ogień. Myślę, że to byłaby ciekawa opcja, a jednocześnie zaszczyt dla każdego trenera móc pracować z reprezentacją Niemiec – rzekł 51-latek w rozmowie z Bildem.

Sam Klopp wypowiedział się w tej kwestii na początku sezonu 2018/19. Niemiec nie ukrywał, że jest w stanie wyobrazić siebie w roli selekcjonera drużyny narodowej.

– Gdyby w pewnym momencie mojej kariery pojawiła się konkretna propozycja, a nie miałbym innych zobowiązań, to na pewno rozważyłbym temat – rzekł Klopp w rozmowie z Die Welt.

Odnotujmy, że aktualny menedżer Liverpoolu w ostatnim czasie był wiązany przez media z Bayernem Monachium.

Komentarze