Granit Xhaka zdradza powód odejścia z Arsenalu. “Czułem, że mój czas dobiegł końca”

Granit Xhaka w letnim okienku transferowym zamienił Arsenal na Bayer Leverkusen. Szwajcar w niedawnym wywiadzie dla "NZZ am Sonntag" zdradził prawdziwy powód opuszczenia Anglii, a także opowiedział o pierwszych tygodniach na BayArena.

Granit Xhaka
Obserwuj nas w
IMAGO / HMB-Media Na zdjęciu: Granit Xhaka
  • Granit Xhaka w letnim okienku transferowym zamienił Arsenal na Bayer Leverkusen
  • Pomocnik w niedawnym wywiadzie zdradził prawdziwy powód opuszczenia Londynu
  • Zawodnik wypowiedział się również nt. swoich pierwszych tygodni po powrocie do Bundesligi

Granit Xhaka: W Bayerze Leverkusen można pracować spokojnie

Granit Xhaka w letnim okienku transferowym opuścił Arsenal. Nowym pracodawcą Szwajcara został Bayer Leverkusen, w którym od pierwszych spotkań pokazuje na boisku klasę. Środkowy pomocnik nie tak dawno udzielił wywiadu “NZZ am Sonntag”, zdradzając w nim prawdziwy powód opuszczenia Londynu i jak się czuje po przeprowadzce na BayArena.

Nie przybyłem do Leverkusen jako ktoś wielki, ale dlatego, że szukałem nowego wyzwania. Po siedmiu latach spędzonych w Londynie czułem, że mój czas w Arsenalu dobiegł końca. Przybyłem tutaj jako doświadczony zawodnik, ale też osoba. W Bayerze Leverkusen można pracować spokojnie, nie ma chaosu, inne kluby są bardziej wystawione na ciągłe opinie i plotki. W Arsenalu presja jest inna. Mamy tutaj jednak duże ambicje, bo wiemy, że mamy w drużynie ogromny potencjał – przyznał Xhaka.

117-krotny reprezentant Szwajcarii rozegrał już w koszulce Bayeru Leverkusen osiem spotkań. Kibice “Aptekarzy” bardzo szybko polubili Granita Xhakę, który jest kluczowym zawodnikiem w układance Xabiego Alonso.

Sprawdź także: Radja Nainggolan wyjawia prawdę. “Roma zmieniła moje życie”

Komentarze