Bundesliga: asysta Lewego, dobra passa Unionu, jeden gol w Leverkusen – podsumowanie niedzielnych meczów

gracze Bayernu
PressFocus Na zdjęciu: gracze Bayernu

Wyniki 30. kolejki Bundesligi. Bayern Monachium wygrał na wyjeździe z Arminią 3:0. Robert Lewandowski asystował przy ostatniej bramce i zszedł z boiska w 89. minucie. W innym meczu Union pokonał Eintracht 2:0. Dla berlińczyków to trzecia kolejna wiktoria. Z kolei Bayer Leverkusen przegrał z RB Lipsk 0:1. Poniżej prezentujemy wyniki i zdobywców goli we wszystkich meczach.

Kolejna wygrana Bayernu, Union nie zwalnia tempa, Szoboszlai bohaterem

Bayern Monachium grał na wyjeździe z Arminią. Kolejnego gola chciał zapisać na swoim koncie Robert Lewandowski. Do przerwy Bawarczycy prowadzili 2:0. Po zmianie stron mistrzowie Niemiec dołożyli kolejnego gola, przy którym asystował polski napastnik. Finalnie goście triumfowali 3:0. Na cztery kolejki przed końcem mają dziewięć oczek przewagi nad drugą Borussią Dortmund.

Union podejmował Eintracht. Berlińczycy wykorzystali grę u siebie i pokonali rywali z Frankfurtu 2:0. W innym meczu Hoffenheim mierzył się z Fuerth. Niespodziewanie Wieśniaki tylko zremisowały 0:0. W czwartym spotkaniu Bayer Leverkusen rywalizował z RB Lipsk. Po przerwie na listę strzelców wpisał się Dominik Szoboszlai i goście skromnie triumfowali 1:0.