Coraz trudniejsza sytuacja Schalke, dwa gole w Leverkusen – podsumowanie 18. kolejki Bundesligi

Henning Matriciani
PressFocus Na zdjęciu: Henning Matriciani

Wyniki 18. kolejki Bundesligi. Schalke zremisowało z Koeln 0:0. Ekipa z Gelsenkirchen jest na ostatnim miejscu i traci sześć oczek do bezpiecznej strefy. W drugiej potyczce Bayer Leverkusen przegrał z Borussią Dortmund 0:2. Goście są zatem coraz bliżej liderującego Bayernu Monachium. Obecnie tracą jedynie trzy oczka do mistrzów Niemiec. Poniżej prezentujemy wszystkie rezultaty i strzelców goli.

Bez goli w Gelsenkirchen, BVB z trzema oczkami

W pierwszym meczu zawodnicy Schalke grali z Koeln. Faworytami potyczki byli goście. Górnicy zdołali jednak zdobyć punkt po bezbramkowym remisie. Kibice gospodarzy pewnie i tak nie są do końca zadowoleni, bo sytuacje Schalke robi się coraz trudniejsza. Warto dodać, że Marcin Kamiński był tylko rezerwowym w szeregach Górników.

Potem Borussia rywalizowała w delegacji z Leverkusen. Aptekarze byli “na fali”, ale to goście wyszli na prowadzenie. W 33. minucie wynik niedzielnego spotkania otworzył Karim Adeyemi. W 53. minucie gracze BVB podwyższyli. Więcej goli już nie padło i to zawodnicy z Westfalii triumfowali 2:0. Dzięki temu są cały czas w grze o mistrzostwo Niemiec.