Bayern uciekł spod topora, festiwal strzelecki Wolfsburga i Lipska – wtorek w Bundeslidze

Piłkarze RB Lipsk
PressFocus Na zdjęciu: Piłkarze RB Lipsk

Wyniki 17. kolejki Bundesligi. Na 24 stycznia zaplanowano pięć meczów. Prezentujemy komplet rezultatów oraz strzelców goli.

Lipsk naciska na Bayern

Wtorkowe granie w 17. kolejce Bundesligi rozpoczęło się od festiwalu strzeleckiego, na który zaprosił Lipsk. Drużyna Marco Rose rozbiła 6:1 Schalke na wyjeździe. Dzięki temu w ligowej tabeli ma 32 punkty. Tylko cztery oczka więcej zgromadził Bayern, który zawiódł w domowej konfrontacji z FC Koeln. Mistrz Niemiec w końcówce spotkania uratował remis 1:1. Triumfatora wyłoniono w Berlinie. Był nim Wolfsburg, który urządził Herthcie lekcję futbolu. Wilki zwyciężyły 5:0, a kilkadziesiąt minut rozegrał Jakub Kamiński. Emocji nie brakowało w starciu Hoffenheim kontra Stuttgart. Gospodarzy od porażki w czwartej minucie doliczonego czasu gry, uratował Andrej Kramaric (2:2).

Bundesliga: wyniki 17. kolejki

Schalke – Lipsk 1:6 (0:4)

Kozuki (56′) – Silva (7′, 44′), Henrichs (15′), Werner (45+2′), Olmo (83′)

Bayern – FC Koeln 1:1 (0:1)