Robert Lewandowski
Robert Lewandowski fot. Grzegorz Wajda

Robert Lewandowski piłkarzem roku w Bayernie

Bayern Monachium poinformował o wynikach głosowania na najlepszego piłkarza drużyny za sezon 2019/2020. Z miażdżącą przewagą plebiscyt ten wygrał reprezentant Polski i najlepszy strzelec ostatniej edycji Ligi Mistrzów, Robert Lewandowski.

Czytaj dalej…

Przed kilkoma tygodniami 32-letniego napastnika uznano najlepszym graczem sezonu Bundesligi. Wyróżnienia jakie spływają pod jego adresem nie mogą nikogo dziwić. Robert Lewandowski poprowadził przecież Bayern Monachium do zwycięstwa w Lidze Mistrzów, Pucharze Niemiec i wspomnianej Bundeslidze.

Lewandowski deklasuje konkurencję

Teraz Polak zdeklasował swoich kolegów z zespołu w głosowaniu na gracza sezonu. Lewandowski otrzymał aż 51 procent wszystkich głosów. Drugi był Alphonso Davies (16 procent), a trzeci Thomas Mueller (13 procent).

Lewandowski, który został królem strzelców Bundesligi i Ligi Mistrzów, wygrał tęż plebiscyt na piłkarza Bayernu także w poprzednim sezonie. Nagroda ta nie może nikogo dziwić. Reprezentant Polski zdobył w 47 meczach aż 55 goli, notując przy tym dziesięć asyst.

Bawarczycy rozpoczną nowy sezon Bundesligi 18 września od meczu na własnym boisku przeciwko Schalke 04. Kilka dni później czeka ich mecz z Sevillą o Superpuchar Europy.

Komentarze