Bundesliga
Bundesliga

Klubowy kolega Piątka zawieszony przez Herthę BSC

Salomon Kalou został zawieszony przez Herthę BSC w trybie natychmiastowym. Jest to następstwem złego zachowania piłkarza, który złamał restrykcyjne zasady higieny i bezpieczeństwa w trakcie pandemii koronawirusa, publikując w internecie materiał, który w kpiący sposób podchodzi do zachorowań na koronawirusa. Zawodnik opublikował oświadczenie, w którym przeprasza za swój wybryk.

Czytaj dalej…

“Przepraszam, jeśli sprawiłem wrażenie, że nie traktuję koronawirusa poważnie. Przepraszam za to. Rzeczywistość jest taka, że martwi mnie sytuacja wszystkich mieszkańców Afryki, w związku z tym, że system opieki zdrowotnej nie jest w tych krajach tak dobry jak w Niemczech” – czytamy w oświadczeniu byłego zawodnika Chelsea FC.

“Nie przemyślałem swojego zachowania. W każdym razie chciałbym podkreślić, że byłem szczęśliwy, gdy okazało się, że testy na koronawirusa w moim przypadku były negatywne. Chciałbym też przeprosić wszystkich, którzy byli obecni w materiale, a nie byli świadomi tego, że to transmisja jest na żywo. Naprawdę nie chciałem postawić nikogo w takiej sytuacji” – czytamy dalej.

Dyrektor generalny stołecznego klubu Michael Preetz także zabrał głos w sprawie. – Dzięki swojemu filmowi Salomon Kalou nie tylko wyrządził wiele szkód Hercie BSC, ale także stworzył wrażenie, że poszczególni piłkarze nie traktują poważnie problemu koronawirusa w czasie wielkiej dyskusji na temat wznowienie piłki nożnej i roli profesjonalnej gry – mówił 52-latek.

– Chciałbym podkreślić, że nadal powiadamiamy wszystkich zaangażowanych o wytycznych dotyczących higieny i dystansu społecznego, a także przekonujemy wszystkich do przestrzegania przepisów – kontynuował Preetz.

Komentarze