Eintracht Frankfurt
Eintracht Frankfurt

Goncalo Paciencia z kontuzją mięśniową

Eintracht Frankfurt w pierwszych meczach Bundesligi po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa będzie musiał radzić sobie bez Goncalo Paciency. Zawodnik nie znalazł się w kadrze na dzisiejszy mecz swojej drużyny z powodu kontuzji mięśniowej.

Czytaj dalej…

Paciencia to nie jednak nie jedyny piłkarz Eintrachtu, z którego nie będzie mógł skorzystać trener tej ekipy. Z powodu zerwania ścięgna Achillesa wyłączony z gry jest również Marco Russ, czytamy na łamach Bulinews.com.

– Goncalo Paciencia na pewno nie zagra w naszym najbliższym spotkaniu. Piłkarz doznał kontuzji mięśnia i niestety na razie nie będzie dostępny. Marco Russ jest nadal niedostępny. Co do innych zawodników wszystko jest ok – powiedział trener Adi Hütter na przedmeczowej konferencji prasowej, cytowanej przez klub.

Opiekun teamu z Frankfurtu powiedział również, że wznowienie Bundesligi może stanowić nowy początek dla niektórych zawodników, którzy walczyli o wejście do drużyny przed zawieszeniem rozgrywek piłkarskich.

– Być może nowa sytuacja okaże się nową szansą dla jednego lub dwóch piłkarzy. Zawodnicy, którzy być może nie byli w kręgu zainteresowania, mogą się teraz w nim znaleźć. Przed nami ciekawy czas – dodał Hütter.

– Oczywiście mieliśmy bardzo mało czasu, aby odpowiednio przygotować się na 90 minut na boisku. W każdym razie kluczowe przy dokończeniu sezonu będzie przygotowanie fizyczne piłkarzy. Ważne w spotkaniach będą jednak także taktyka oraz indywidualne umiejętności piłkarzy – skwitował trener.

Przypomnijmy, że Eintracht dzisiaj o 18:30 zmierzy się z Borussią M’Gladbach.

Komentarze