Kibice Borussii Dortmund
Kibice Borussii Dortmund fot. ASInfo

Favre z trzecią szansą w Borussii

Lucien Favre pozostanie na stanowisku trenera Borussii Dortmund w kolejnym sezonie. Szwajcarski szkoleniowiec otrzyma od władz klubu trzecią szansę na wywalczenie z zespołem mistrzowskiego tytułu – informuje Bild.

Czytaj dalej…

W ostatnich tygodniach w niemieckich mediach pojawiły się spekulacje na temat przyszłości szwajcarskiego szkoleniowca, któremu ponownie nie udało się sięgnąć z zespołem po mistrzowski tytuł. Jednak jak informuje Bild, władze Borussii podjęły decyzję, że Favre poprowadzi drużynę również w kolejnym sezonie.

Przed tygodniem prowadzony przez niego zespół, pokonując na wyjeździe RB Lipsk, zapewnił sobie wicemistrzostwo Niemiec. Wcześniej pożegnał się jednak z rozgrywkami Pucharu Niemiec, a także został wyeliminowany z Ligi Mistrzów przez Paris Saint-Germain. Mimo tych niepowodzeń, Szwajcar dostanie szanse na wypełnienie swojego kontraktu, który obowiązuje do czerwca 2021 roku.

Wśród kandydatów na nowego trenera Borussii, niemieckie media wymieniały przede wszystkim Niko Kovaca i Erika ten Haga. Na razie sprawa ewentualnej zmiany na tym stanowisku jest nieaktualna.

Komentarze