Borussia odda zawodnika za darmo. Chce usunąć go z listy płac

Jak donosi "Bild", Borussia Dortmund jest gotowa oddać Nico Schulza za darmo, aby usunąć go z listy płac. Niemiecki defensor zarabia sześć milionów euro rocznie, co jest zbyt dużo jak na zawodnika, który nie odgrywa ważnej roli w drużynie.

Nico Schulz
PressFocus Na zdjęciu: Nico Schulz
  • Borussia Dortmund nie wiąże przyszłości z Nico Schulzem
  • Klub jest gotowa oddać 30-latka za darmo
  • Powodem usunięcia niemieckiego defensora z listy płac są jego zarobki

Nico Schulz opuści latem Dortmund. Klub nie wiąże z nim przyszłości

Jak donosi “Bild”, Borussia Dortmund będzie chciała latem rozstać się z Nico Schulzem. Władze klubu mają świadomość, że kluby nie będą chciały zaoferować im pieniędzy za piłkarza, który od roku nie rozegrał spotkania, więc w akcie desperacji są gotowi oddać 30-latka za darmo. Głównym powodem jego odejścia z BVB są zarobki, bowiem niemiecki defensor zarabia aż sześć milionów euro rocznie.

Nico Schulz przybył do Dortmundu z Hoffenheim w 2019 roku za 25,5 mln euro. W tamtym czasie Schulz był postrzegany jako długoterminowy lewy obrońca klubu, następca Marcela Schmelzera. Jednak 30-latek nie stanął w Borussii na wysokości zadania i jest zestawiany jako niewypał transferowy. Do tego z udziałem piłkarza rok temu pojawiła się pozaboiskowa afera – miał uderzyć ciężarną partnerkę.

Dwunastokrotny reprezentant Niemiec ostatni raz na boisku pojawił się 7 maja 2022 roku. Zimą mógł trafić do Romy, ale jego transfer wysypał się na ostatniej prostej.

Sprawdź także: Niemieckie media doceniły Kamińskiego. Został wybrany graczem meczu

Komentarze