Duża zmiana w sztabie Bayernu. Zła informacja dla Neuera

Manuel Neuer i Toni Tapalović
PressFocus Na zdjęciu: Manuel Neuer i Toni Tapalović

Bayern Monachium poinformował w poniedziałek o zwolnieniu wieloletniego trenera bramkarzy, Toniego Tapalovicia. Może mieć to wpływ na dynamikę bramkarzy, bo ulubieńcem 42-latka był Manuel Neuer. Z kolei to właśnie z powodu Chorwata do stolicy Bawarii nie zamierzał wracać Alexander Nuebel.

  • W poniedziałek Bayern Monachium poinformował o zwolnieniu Toniego Tapalovicia
  • Chorwat był trenerem bramkarzy w zespole od 2011 roku
  • Oficjalnie do rozstania doprowadziły różnice w sposobie pracy

Tapalović zwolniony. Teraz Nuebel zechce wrócić do Bayernu?

W poniedziałek doszło do sporej personalnej zmiany w sztabie Bayernu Monachium. Rekordowi mistrzowie Niemiec poinformowali o zwolnieniu Toniego Tapalovicia. Ten pełnił funkcję trenera bramkarzy klubu od 2011 roku.

“Toni był zaangażowany w sukcesy naszego zespołu w ostatnich latach jako trener bramkarzy. Chcemy mu za to podziękować. Różnice w sposobie do współpracy w głównej mierze zadecydowały o zakończeniu współpracy. Życzymy mu wszystkiego najlepszego w przyszłości” – możemy przeczytać na oficjalnej stronie Bawarczyków.

To zwolnienie może nieść za sobą spore kontrowersje. W ostatnich latach pojawiały się bowiem informacje, że Tapalović faworyzował Manuela Neuera. Podobno to właśnie Chorwat był głównym powodem, przez który Alexander Nuebel nie rozważał powrotu do Monachium tej zimy. Mało tego, 42-latek ponoć już od jakiegoś czasu oddalał się od Juliana Nagelsmanna i reszty sztabu. Przez długi czas jego pozycji bronił Neuer, ale ostatecznie różnice w podejściu stały się zbyt wielkie. Zapewne w najbliższych miesiącach przekonamy się, czy ten ruch był jednym z elementów planu dotyczącego wymiany pokoleniowej w bramce Bayernu. Ostatecznie Neuer ma już 36 lat, a złamanie nogi wyklucza go z gry w trwającym sezonie.

Zobacz też: Królewscy wracają na właściwe tory, a Barca nie może doczekać się Lewego.

Bayern Monachium
FC Koeln
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 24 stycznia 2023 20:25.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze