David Alaba
David Alaba fot. Karol Cichoń

Rummenigge: Wyłożyliśmy karty na stół

Wciąż niewyjaśniona jest kwestia przyszłości Thiago Acantary i Davida Alaby. Tymczasem dzisiaj na specjalnej konferencji prasowej na temat zawodników głos zabrał dyrektor generalny Bayern Monachium Karl-Heinz Rummenigge.

Czytaj dalej…

Według tego, co mówi sternik mistrzów Niemiec, nie ma szans, że Thiago Alcantara i Alaba opuszczą Bayern przed zakończeniem rozgrywek Ligi Mistrzów, które mają zostać wznowione w sierpniu.

Hiszpan i Austriak mają jeszcze tylko przez rok ważne umowy, co zrodziło spekulacje, że mogą pożegnać się tego lata z ekipą z Bawarii. Przedstawiciel Bayernu jest jednak pewny, że obaj piłkarze dokończą sezon 2019/2020 w monachijskiej drużynie.

Rummenigge: Thiago i Alaba dokończą z nami sezon

– Dokończymy rozgrywki Ligi Mistrzów z Thiago i Alabą. Nie ma wątpliwości, że będą oni częścią naszego składu – powiedział Rummenigge w trakcie konferencji prasowej cytowanej przez Bullinews.com.

– Jestem spokojny o to, że dokończą z nami te rozgrywki. A co będzie później, zobaczymy. Chciałbym jasno powiedzieć, że nie czujemy potrzeby, aby przyspieszyć tempo rozmów w sprawie nowych kontraktów. Najważniejsze jest, aby David i Thiago byli skoncentrowani na występach w Lidze Mistrzów, która zostanie wznowiona za dwa tygodnie – zaznaczył Niemiec.

Rummenigge dał jednak do zrozumienia, że Thiago chce opuścić klub. Co prawda w mediach pojawiły się doniesienia, że chętny na pozyskanie Hiszpana był Liverpool FC. Szef monachijczyków przekonuje natomiast, że na razie żaden klub nie zgłosił się po 29-latka.

Thiago chce spróbować czego nowego

– Jakiś czas temu Thiago powiedział nam, że chciałby spróbować czegoś nowego, zanim jego kariera dobiegnie końca. W każdym razie do tej pory nie kontaktowaliśmy się z żadnym klubem w jego sprawie. Nie wiem natomiast, czy Thiago rozmawiał z jakimikolwiek potencjalnymi nowymi klubami – mówił sternik Bayernu.

Rummenigge zareagował również na spekulacje, że żądania płacowe Alaby są jedną z przeszkód w negocjacjach Bayernu z reprezentantem Austrii. – Z Davidem będziemy musieli poczekać i zobaczyć. Trwają rozmowy z jego agentami – powiedział Rummenigge na konferencji prasowej.

– To miłe, że Alaba wyobraża sobie zakończenie kariery w Bayernie. Nie jest jednak tajemnicą, że w rozmowach o nowych kontraktach, rozmowy dotyczą finansów. Wyłożyliśmy karty na stół, teraz to od Alaby i jego agentów zależy, co dalej – rzekł były reprezentant Niemiec.

Komentarze