Piękny gest Bayernu Monachium

Allianz Arena
Allianz Arena PressFocus

Jak możemy przeczytać na oficjalnej stronie Bayernu, klub przekazał 100 tysięcy euro na rekonstrukcję monachijskiej synagogi.

“Bayern Monachium przyjmie definicję antysemityzmu stworzoną przez Międzynarodowy Sojusz na Rzecz Pamięci o Holokauście (IHRA), by umocnić kulturę pamięci” – głosi oświadczenie na oficjalnej stronie rekordowych mistrzów Niemiec.

W ramach wypadającego w środę Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu, klub przekaże też 100 tysięcy euro. Władze wykorzystają je na odbudowę synagogi przy Reichenbachstrasse w Monachium.

Chciałabym z głębi serca podziękować FC Bayern za hojną donację na rzecz konserwacji historycznej synagogi przy Reichenbachstrasse – powiedziała Charlotte Knobloch, przewodnicząca Gminy Żydowskiej w Monachium i Górnej Bawarii. – Klub od wielu lat wzorowo angażuje się w sprawy społeczne i wspiera najsłabszych członków naszego społeczeństwa. Dzięki tej darowiźnie FC Bayern wnosi niezwykły wkład w zachowanie i kontynuację dziedzictwa żydowskiego w naszym mieście. Chciałabym za to podziękować klubowi, nieżyjącego już, Kurta Landauera, w imieniu całej naszej społeczności – dodała.

Definicja antysemityzmu według IHRA brzmi: “antysemityzm to pewien sposób postrzegania Żydów, który może wyrażać się jako nienawiść do Żydów. Retoryczne i fizyczne przejawy antysemityzmu są skierowane przeciwko Żydom lub nie-Żydom i/lub ich własności, instytucjom społeczności żydowskiej i obiektom religijnym”.

W ramach Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu opublikowaliśmy w środę tekst autorstwa jednego z naszych redaktorów. Porusza w nim kwestię piłki nożnej w obozie koncentracyjnym Auschwitz-Birkenau.

Komentarze