Bayern ogłosił wyczekiwaną wiadomość

Joshua Kimmich
Joshua Kimmich Pressfocus

Bayern Monachium poinformował, że w klubie na dłużej pozostanie Joshua Kimmich. 26-latek związał się monachijczykami umową do 30 czerwca 2025 roku.

  • Joshua Kimmich podjął decyzję o swojej przyszłości
  • 26-latek pozostanie w Monachium
  • Niemiecki pomocnik podpisał kontrakt z Bayernem obowiązujący do 30 czerwca 2025 roku

Bayern zatrzymuje kluczowe ogniwo

Od kilku tygodni Bayern prowadził rozmowy dotyczącego zatrzymanie na dłużej kluczowego zawodnika. Zakończyły się one pozytywnie, a ich efektem jest informacja, że Joshua Kimmich przedłużył kontrakt z Bawarczykami do 30 czerwca 2025 roku. Na jej mocy 26-latek otrzyma znaczną podwyżkę. Dotychczas inkasował 10 milionów euro rocznie. Warto zaznaczyć, że Niemiec negocjował z klubem bez pomocy agentów.

Kimmich jest wychowankiem Stuttgartu, ale do Bayernu trafił z RB Lipsk latem 2015 roku za ponad osiem milionów euro. Od tego momentu jego wartość wzrosła ponad dziesięciokrotnie. 26-latek rozegrał dla monachijczyków ponad 260 spotkań. Strzelił w nich 30 goli i zaliczył ponad 70 asyst. Znacząco przyczynił się do wygrania przez Bayern między innymi Ligi Mistrzów i sześciu triumfów w Bundeslidze.

Najważniejszym powodem przedłużenia mojego kontraktu jest to, że tutaj w Bayernie mogę cieszyć się moją pasją każdego dnia. Mam zespół, z którym mogę osiągnąć wszystko, a wielu moich kolegów z drużyny stało się prawdziwymi przyjaciółmi. Właśnie dlatego zacząłem grać w piłkę nożną: ponieważ powinno być fajnie. Nie widzę jeszcze końca mojego rozwoju i jestem przekonany, że w Bayernie w ciągu najbliższych kilku lat wiele jest możliwe. Poza tym moja rodzina czuje się tutaj bardzo dobrze. Monachium stało się drugim domem. Możliwości, które tutaj mamy, nie można znaleźć nigdzie na świecie – powiedział szczęśliwy Kimmich po przedłużeniu umowy.

Czytaj także: Gnabry uratował Bayern! Lewy z kolejnym golem

Komentarze