David Alaba
David Alaba fot. Karol Cichoń

Bayern nie traci nadziei. Zatrzyma lidera defensywy?

Dyrektor generalny Bayernu Monachium Karl-Heinz Rummenigge cały czas wierzy, że David Alaba podpisze nowy kontrakt z klubem i pozostanie w nim na wiele lat. Przyszłość reprezentanta Austrii w bawarskim zespole stoi jednak pod dużym znakiem zapytania.

Czytaj dalej…

Obecna umowa doświadczonego obrońcy wygasa latem przyszłego roku. Bayern oczywiście chciałby ją przedłużyć, ale dotychczas żadne porozumienie w tej sprawie nie zostało osiągnięte. Pojawiły się nawet doniesienia, że negocjacje zostały przerwane, po tym jak menedżer Alaby zażądał dla swojego klienta wynagrodzenia w wysokości 20 milionów euro rocznie.

Nadziei na zatrzymanie Alaby nie traci jednak Karl-Heinz Rummenigge. – Naturalnym jest, że menedżer zawodnika stara się uzyskać dla niego jak najwięcej. Naturalnym jest również to, że Bayern Monachium, szczególnie w tych czasach, stara się utrzymać swojej finanse w dobrym stanie – powiedział dyrektor generalny, cytowany przez Kicker.

– Mimo to jestem optymistą. Wierzę, że w końcu znajdziemy rozwiązanie, a David będzie mógł tutaj nawet nawet zakończyć karierę – dodał Rummenigge.

Alaba liderem defensywy Bayernu

W ostatnim czasie 28-letni Alaba wyrósł na lidera defensywy zespołu prowadzonego przez Hansiego Flicka. Jego odejście byłoby dużym problemem dla szkoleniowca i mistrzów Niemiec.

– Od jakiegoś czasu nie mieliśmy lidera obrony. To ktoś, kto nadaje ton i po prostu funkcjonuje jak szef defensywy. To jest coś, co zrobił Alaba. Było to widoczne ostatnio, szczególnie w czasach koronawirusa. Na pustym stadionie można było zauważyć przekazywane przez niego instrukcję. Było widać jak dobrze organizuje tyły. Również jego sposób gry sprawia, że jest dla nas bardzo ważnym zawodnikiem. To nie podlega dyskusji – powiedział Rummenigge.

Alaba chce do Barcelony?

Kiedy możemy liczyć na wyjaśnienie najbliższej przyszłości Alaby? Trudno powiedzieć. Nie ma jednak wątpliwości, że najbliższe tygodnie będą intensywne w tym kontekście. Przedstawiciele Bayernu zapewne będą dążyć do jak najszybszego wyjaśnienia tej kwestii, aby mieć jasność co do kształtu drużyny na kolejny sezon.

Przeciągające się negocjacje w sprawie nowego kontraktu są również efektem tego, że reprezentant Austrii poważnie myśli o podjęciu nowego wyzwania w swojej karierze. Jednym z celów Alaby mają być występy w Barcelonie, do której został ostatnio zaoferowany przez swoich reprezentantów. Duma Katalonii jest podobno na bieżąco informowana o aktualnej sytuacji zawodnika.

Barcelona zapewne byłaby zainteresowana sprowadzeniem do siebie Alaby, ale obecna sytuacja klubu może to uniemożliwić. Duma Katalonii zmaga się z poważnymi problemami i będzie jej bardzo trudno wygospodarować środki pozwalające na pozyskanie Austriaka.

Komentarze