Wzmocnienie Bayernu. Ważny piłkarz wraca do zdrowia

Alphonso Davies
Pressfocus Na zdjęciu: Alphonso Davies

Alphonso Davies od kilku miesięcy nie zameldował się na boisku. Kanadyjczyk zmagał się z zapaleniem mięśnia sercowego, które uniemożliwiało mu grę. Lewy obrońca Bayernu Monachium wrócił już do treningów i wypowiedział się na temat swojego stanu zdrowia.

  • Davies z powodu problemów z sercem nie grał od kilku miesięcy
  • Zawodnik czuje się już niemal w pełni zdrowy
  • Kanadyjczyk może niedługo otrzymać od lekarzy pozwolenie na grę

Davies wraca do zdrowia na kluczową fazę sezonu

Problemy z pracą serca Alphonso Daviesa odkryto przy okazji przeprowadzania rutynowych badań lekarskich po przejściu Covid-19. Kanadyjczyk cierpiał na zapalenie mięśnia sercowego, a lekarze zabronili mu grać dopóki problem nie zostanie rozwiązany. Do czasu zasłabnięcia Christiana Eriksena w meczu Euro 2020 kluby piłkarskie zaczęły przykładać większą wagę do kwestii badań wśród swoich piłkarzy. 

Kanadyjczyk podczas rozmowy z klubowymi mediami stwierdził, że ostatnie dwa miesiące były dla niego bardzo nudne, a on sam czuje się dobrze i nie ma już problemów z sercem.

Cieszę się z powrotu na Sabener Strasse (przyp. red.,  ulica przy której znajduje się centrum treningowe Bayernu Monachium) – powiedział Kanadyjczyk.

Rehabilitacja przebiega bardzo dobrze. Nie mam problemów z mięśniami ani sercem, ale nie jestem jeszcze gotowy w 100% do gry. Jestem po prostu szczęśliwy, że znów mogę trenować i jestem gotowy do pracy – dodał.

Daję z siebie wszystko. Współpracuję ściśle z ze sztabem medycznym i rehabilitantami. Trenuję naprawdę ciężko zarówno z piłką, jak i bez niej – podkreślił.

Lewy obrońca Bayernu Monachium pozostaje poza grą od 17 grudnia. Od tego czasu przegapił już 12 meczów. Jak podkreślał w wywidach, był to dla niego ciężki okres, bo nie wiedział co robić z czasem.

Ostatnie cztery do ośmiu tygodni były bardzo nudne i ciężkie mentalnie. Robiłem dużo muzyki w swoim studio, musicie to sprawdzić. Dużo czasu spędzała ze mną moja rodzina. Odwiedziłem też w tym czasie swoją dziewczynę w Paryżu raz czy dwa. A poza tym to czekanie i czekanie – stwierdził.

Davies moze już niedługo otrzymać od klubowych lekarzy zielone światło do gry. Jego powrót może mieć istotne znaczenie dla Bayernu Monachium, który szykuje się do rywalizacji w ćwierćfinale Ligi Mistrzów z Villarrealem.

Komentarze