forBET esport

Przyjrzyjmy się ofercie esportowej, którą prezentuje na swoim portalu bukmacher forBET. Ten serwis esportem na poważnie zajmuje się raczej od niedawna, więc warto sprawdzić, czy już teraz warto otworzyć tam konto pod kątem obstawiania sportów elektronicznych. W tym artykule pokrótce analizujemy ofertę rynków na forBET oraz bonusy, które oferuje on swoim klientom.

Bonus powitalny do 2480 zł
Szybko rosnący bukmacher
+18 | Graj odpowiedzialnie | Obowiązuje Regulamin Pełen reg

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin | Aktualizacja 18/12/2020

Zobacz także:
Zakłady bukmacherskie forBETAplikacja mobilna forBET
Bonus powitalny forBETforBET freebet
forBET kod bonusowyrecenzja forBET i opinie
Esport w forBETSporty wirtualne w forBET
forBET zakłady na żywo 

Zakłady na esport w forBET

U bukmachera forBET nie ma niestety osobnego interfejsu na zakłady esportowe, jak ma to miejsce u niektórych konkurentów. Kategoryzacja dyscyplin jest jednak rozwiązana dosyć wygodnie. “eSport” to po prostu jeden z dostępnych na belce po lewej stronie ekranu sportów. Po kliknięciu na tę zakładkę, można następnie wybrać spomiędzy dostępnych gier komputerowych. Dzięki temu bardzo łatwo znaleźć konkretny turniej czy ligę, wiedząc, jaką produkcją jesteśmy zainteresowani.

Specjalny bonus na esport?

Na tę chwilę forBET nie ma żadnego bonusu na esport, który byłby dostępny cały czas albo w cyklicznych edycjach. Bukmacher regularnie publikuje jednak promocje jedyne w swoim rodzaju, dostępne tylko przez kilka dni. Tego typu akcje zdarzają się oczywiście również w formule skierowanej do fanów esportu. Poniżej opisujemy jedną z tego typu promocji, która była dostępna na forBET w kwietniu 2020 roku.

Esport bez ryzyka

Ta promocja była dostępna na forBET w dniach 14-17 kwietnia 2020 roku. Można było uzyskać zwrot postawionej kasy w razie przegranej na kuponie z co najmniej trzema wydarzeniami esportowymi. Kurs każdego ze zdarzeń musiał wynosić przynajmniej 1.30, a stawka – minimalnie 20 zł. Zwrot w kwocie od 20 zł do 100 zł był przydzielany w formie bonusu. Warunek bonusu wymagał dwukrotnego obrotu po kursie minimalnym 2.0 w ciągu trzech dni. W przypadku zakładów AKO pojedyncza selekcja musiała miec kurs przynajmniej 1.20.

Bonus powitalny forBET – szczegóły

Zacznijmy od tego, czego powinieneś się w ogóle spodziewać po bonusie powitalnym tego bukmachera. 2480 zł w środkach bonusowych to naprawdę niezła kasa. W zasadzie czekają więc na Ciebie cztery bonusy – jeden o maksymalnej wartości 2080 zł, jeden o wartości 200 zł, zakład bez ryzyka do 200 zł oraz 14-dniowa gra bez podatku.

200 zł MaxiZysku z 2. depozytem!

Bonus powitalny w forBET to nie tylko 2050 zł w przypadku pierwszego depozytu. Kiedy wpłacisz pieniądze po raz drugi, możesz liczyć na 200 zł w promocji MaxiZysk! Dzięki tej promocji możesz powiększyć zyski z wygranego kuponu, nawet o 200 zł. By odebrać bonus musisz wybrać go z listy sald na kuponie, a następnie zagrać kupon AKO z minimum trzema zdarzeniami o kursach min. 1.40. Możesz je wybrać z oferty przedmeczowej lub oferty na żywo. Minimalna kwota depozytu to 20 zł.

Zakład bez ryzyka do 200 zł

Po dokonaniu pierwszego depozytu nie tylko możesz otrzymać wspomniane 2080 zł, ale także skorzystać z zakładu bez ryzyka do 200 zł. Ewentualny zwrot za przegrany kupon przysługuje tylko za pierwszy zagrany kupon po rejestracji, a mogą go uzyskać tylko osoby, które przy rejestracji skorzystały z kodu promocyjnego GOALBET. Należy również pamiętać, że kupon musi zostać zagrany ze środków z salda głównego. Jeżeli kupon okaże się przegrany otrzymać zwrot postawionej stawki do maksimum 200 PLN. Zwrot nastąpi w środkach bonusowych, które przed wypłatą należy obrócić 4-krotnie z kursem minimalnym zdarzenia 1,2, minimalna liczba zdarzeń na kuponie: 2 i kursem minimalnym kuponu 2,00.

14-dniowa gra bez podatku

Po rejestracji konta, w ciągu 24h dostajesz także od forBET-u 14-dniowy okres gry bez podatku. Do promocji zaliczają się kupony z minimum trzema zdarzeniami o jednostkowych kursach 1.3. Oprócz oferty przedmeczowej i live, a przypadku tej promocji możesz obstawiać Wirtualne I!

Czy jest on jednak tak prosty, jak twierdzą marketingowcy z forBET? Cóż, to prawda, nie ma się czego bać, ale naszym zdaniem poziom skomplikowania warunków obrotowych wcale nie stoi na niższym poziomie niż u konkurencji. Ze szczegółami możesz się zapoznać poniżej, w instrukcji skorzystania z bonusu.

forbet esport - zakłady bukmacherskie

Co można obstawiać?

Zastanawiasz się, na jakie tytuły konkretnie będziesz mógł stawiać zakłady u bukmachera forBET? W tabeli poniżej znajdziesz dla przykładu produkcje oraz rozgrywki, które były dostępne w trakcie pisania tej recenzji. To nie jest oczywiście wyczerpująca lista. Po pierwsze, wszystko zależy od tego, jakie imprezy zbliżają się akurat lub właśnie trwają. Po drugie, forBET będzie prawdopodobnie pracował nad polepszeniem swojej oferty, więc sytuacja może się polepszyć.

Tytuł gry esportPrzykładowe rozgrywki
Counter StrikeESL Hiszpania Flashpoint ESL Włochy
ESL Premiership LPL Pro Svenska Elitserien
League of LegendsLEC LCK LPL LCS Korea Challengers VCS
Dota 2ESL One Los Angeles Epic Origins BTS Epic Prime League
Starcraft 2GSL Global Clan Invitational Wardi TV
Call of DutyCall of Duty League
Rainbow SixNordic Championship
OverwatchOWL

Jak obstawiać esport?


Może masz już doświadczenie w obstawianiu innych sportów, a może zakłady na esport to będzie Twoje pierwsze zetknięcie z bukmacherką. W obu przypadkach naszym zdaniem wyjdzie Ci na dobre przypomnieć sobie lub po raz pierwszy przeczytać kilka żelaznych zasad obstawiania. Dzięki nim podejmiesz mądrzejsze decyzje i będziesz odpowiedzialnie zarządzać finansami:

  • Zdecyduj się na konkretny budżet w danym okresie, na przykład 100 zł na miesiąc, 20 zł na tydzień czy ile tam chcesz – zależy to oczywiście od Twoich możliwości finansowych. Dobierz tę kwotę tak, żeby nie wpłynęła ona na codzienne życie, nawet jeżeli wszystko stracisz.
  • Wybierz sobie jednostkę, czyli stawkę na przeciętny zakład, który postawisz. Powinno to być 3-10% całego budżetu. W ten sposób ochronisz się przed przegraniem całej kasy nawet przy kilku-kilkunastu nietrafionych kuponach z rzędu.
  • Jeżeli chcesz edukować się w swojej ulubionej dyscyplinie, to super – czytaj wypowiedzi casterów i typerów, oglądaj wywiady z zawodnikami… Pamiętaj jednak, żeby samodzielnie przemyśleć wszystkie źródła. Nie wierz nikomu bezkrytycznie, bo obstawiasz za własne pieniądze, więc to Ty musisz wziąć odpowiedzialność za decyzję.
  • Dokładnie czytaj regulaminy promocji bonusowych, a także opisy poszczegółnych rynków, na które stawiasz. Pamiętaj, że dwóch bukmacherów może w lekko różny sposób interpretować takie same rynki albo mogą mieć te same zasady, ale pod innymi nazwami. Musisz mieć to wszystko pod kontrolą.

Rodzaje zakładów

Oto kilka przykładowych rynków, które możesz znaleźć na forBET w kategorii esport:

  • Zwycięzca: podstawowy zakład, gdzie stawiasz na to, która drużyna albo który gracz wygra całe spotkanie.
  • Handicap map: w tym zakładzie przyznaje się fory jednej z drużyn, aby wyrównać szanse i tym samym kursy.

Obstawiasz na przykład na to, czy drużyna 1 wygra, jeżeli fikcyjnie zacznie mecz z jedną przegraną rundą.

  • Poniżej/powyżej map: ile map będą musieli rozegrać zawodnicy w ramach danego meczu? Możesz postawić na przykład na to, czy więcej, czy mniej niż określona liczba.
  • Zwycięzca mapy: tutaj możesz postawić na to, która drużyna wygra konkretną mapę albo rundę, na przykład pierwszą albo drugą, niezależnie od tego, kto okaże się zwycięzcą całego meczu.

Publikowane rynki zależą oczywiście od zasad konkretnej produkcji. Jak wiadomo rozgrywka w Counter Strike jest zupełnie inna od StarCrafta i od FIFA! W tym miejscu niestety musimy zauważyć, że większość meczów na forBET ma tylko jeden rynek: ten na zwycięzcę. Większa różnorodność pojawia się tylko dla najpopularniejszych spotkań. Mamy nadzieję, że bukmacher poprawi ten aspekt oferty.

Zakłady długoterminowe

Zakłady długoterminowe to takie, które obstawia się na długo przed ich rozstrzygnięciem. Chodzi tutaj na przykład o postawienie na zwycięzcę turnieju jeszcze przed jego rozpoczęciem albo wtedy, gdy jest on jeszcze w początkowej fazie. Na forBET tego typu zakłady również się pojawiają. Pamiętaj, że ze względu na niedostatek informacji takie rynki są ryzykowne, ale potrafią mieć też ponadprzeciętnie wysokie kursy.

Zakłady na żywo

Na forBET regularnie pojawiają się zakłady na żywo na dyscypliny esportowe. Najczęściej można u bukmachera zagrać na mecze rozgrywane w League of Legends, Dota 2 oraz Counter Strike. Dla tych sportów oferta jest całkiem szeroka, pojawiają się nie tylko najpopularniejsze spotkania, ale także te o mniejszej wadze.

Esport na mobile

Aplikacja forBET jest dostępna na Android i na iOS. Umożliwia korzystanie z wszystkich potrzebnych na co dzień funkcji: możesz przy jej pomocy procesować płatności, korzystać z bonusów i oczywiście stawiać zakłady na esport. Warto zauważyć, że u bukmachera forBET z jakiegoś względu funkcja cashout jest dostępna wyłącznie na telefonie lub tablecie.

Esportowe transmisje live

U bukmachera forBET można oglądać wiele dyscyplin sportu tradycyjnego, ale niestety póki co firma nie uzyskała licencji na streamowanie esportu. Mamy nadzieję, że jak najszybciej poprawi się pod tym względem i umożliwi użytkownikom oglądanie elektronicznych zmagań.

forBET to z pewnością nie jest pierwszy wybór dla fana esportu, ale bukmacher i tak radzi sobie dosyć dobrze. Wrażenie robi z pewnością spory bonus powitalny, chociaż szkoda, że nie można go powiększyć kodem promocyjnym. Oferta esportowa stoi na akceptowalnym poziomie, ale liczymy na to, że bukmacher poszerzy zakres rynków i wprowadzi możliwość oglądania meczów.

Bonus powitalny do 2480 zł
Szybko rosnący bukmacher
+18 | Graj odpowiedzialnie | Obowiązuje Regulamin Pełen reg