ETOTO esport

Jeszcze kilka lat temu niektórzy pukali się w głowę. Ale jak to, esport w zakładach bukmacherskich? Przecież to niemożliwe, to nie ma nic wspólnego ze sportem! Takie głosy pojawiały się niemal na każdym kroku. Dzisiaj jednak fenomen esportu został doceniony, nawet przez ówcześnie najbardziej zatwardziałych przeciwników branży gamingowej.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin | Aktualizacja 09/02/2021

Przeczytaj także:
Zakłady bukmacherskie ETOTOAplikacja mobilna ETOTO
Bonus powitalny ETOTOETOTO freebet
Rejestracja w ETOTOETOTO zakłady na żywo
Kod bonusowy ETOTOWypłaty w ETOTO
Esport w ETOTO 

No właśnie. Zanim przejdziemy do szczegółowego opisu, jak wygląda w ETOTO esport i zakłady na gry komputerowe, pokrótce omówmy czym właściwie on jest. I dlaczego określamy go mianem fenomenu. Zakłady na esport stanowią kilka procent udziałów w branży bukmacherskiej. To całkiem sporo, patrząc, że kwoty którymi obracają bukmacherzy liczone są w miliardach złotych. Sam esport przebił się do tzw. mainstreamu kilka lat temu. Początkowo gry komputerowe uważane były tylko i wyłącznie za rozrywkę dla dzieciaków. Teraz jest zupełnie inaczej. Najlepsze drużyny na świecie zgarniają rocznie nagrody warte kilka milionów dolarów.

Odbywają się profesjonalne treningi, a za wszystkim stoją profesjonalne organizacje i poważni sponsorzy. Sport elektroniczny w obecnych czasach to ogromne przedsięwzięcie. Mało tego, na tym esport pewnie nie poprzestanie. Rokrocznie branża gamingowa rozwija się w niezwykle dynamicznym tempie. Nikt tam naprawdę nie wie, kiedy osiągnie, a właściwie, gdzie jest dla niej granica zenitu.

Zakłady na esport w ETOTO

Jak zatem fenomen esportu wpłynął na ETOTO? Esport w ETOTO szczerze mówiąc, na pierwszy rzut oka wydaje się być nieco na uboczu. Dlaczego tak uważamy? Zakłady bukmacherskie swoją priorytetową ofertę zwykły umieszczać w menu głównym. Menu, które jest zlokalizowane tuż pod nagłówkiem-logiem strony głównej. W ETOTO, aby przejść do zakładów na esport, trzeba zjechać nieco niżej, a następnie w lewym menu odnaleźć stosowną zakładkę, nazwaną, a jakżeby inaczej – Esport.

Lista gier nie jest zbyt imponująca. Oferta ogranicza się do najbardziej znanych pozycji, o czym rozpiszemy się szerzej w dalszej części artykułu. Cieszy za to, że ETOTO dostarczyło sporo rozgrywek, czy lig na najpopularniejsze gry komputerowe. Skorzystać można też z bonusu. No i to tyle, słowem wstępu. Przejdźmy do szczegółów!

etoto esport

Specjalny bonus na esport?

Wspomnieliśmy, że na zakłady na esport w ETOTO skorzystać można z bonusu. Wynosi on maksymalnie 200 złotych, jako dodatkowe środki od pierwszego depozytu.
Nie jest to jednak dedykowana promocja dla zakładów na gry komputerowe. Szkoda, bo niektórzy konkurencyjni operatorzy takie oferty przygotowali. Kto wie, może ETOTO w przyszłości pokusi się o grę bez podatku, podwyższenie kursów, czy jakiś skromny, ale zawsze, freebet? Pożyjemy, zobaczymy.

Oferta powitalna ETOTO

Zatem jak wygląda dodatkowe 200 złotych, do wykorzystania także na esport? Jest to klasyczny bonus powitalny od pierwszej wpłaty.

Bonus na start przysługuje każdemu nowo zarejestrowanemu graczowi, który spełni wymagania promocji. Szczerze mówiąc, nie są one zbytnio wygórowane. Wystarczy po prostu założyć konto i wpłacić pierwszy depozyt. ETOTO nagrodzi każdego użytkownika bonusem 200% od wpłaty. Minimalna kwota depozytu, która bierze udział w promocji to złotówka. Wówczas jednak w “gratisie” otrzymasz tylko 2 złote. Jeśli chcesz sięgnąć po maksymalny bonus – 200 złotych, musisz wpłacić stówkę. Wtedy na Twoim koncie będzie łącznie 300 złotych. Skorzystasz z nich także na zakłady na esport. Możesz oczywiście wpłacić więcej, ale maksymalny limit bonusu wynosi właśnie 200 złotych.

Kasa przyznana dzięki bonusowi wyląduje na saldzie bonusowym. Oczywiście, możesz do woli obstawiać za nią zakłady. ETOTO nie pozwoli jednak na wypłatę bonusu, dopóki nie spełnisz określonego w regulaminie warunku obrotu bonusem. W przypadku tego bukmachera jest to sześciokrotność otrzymanego bonusu. Obrót liczy się tylko dla kuponów, których kurs łączny wynosi minimum 2,20. Masz także 30 dni na dokonanie obrotu. Nie zdążysz? Niestety, ale całe saldo bonusowe przepadnie.

etoto bonus powitalny

Co można obstawiać?

Przejdźmy teraz stricte do tego, jak wygląda w ETOTO esport. Konkretnie mamy na myśli gry komputerowe, na których obstawianie możesz się pokusić.

  • CS:GO
  • Dota2
  • Overwatch
  • LoL
  • Call of Duty

Jak obstawiać esport?

Pierwszym, niezbędnym warunkiem do rozpoczęcia przygody bukmacherskiej jest konto gracza. Po wejściu na stronę ETOTO ujrzysz czerwony przycisk “Załóż konto”. Skieruje Cię on do formularza rejestracyjnego. W kilku krokach uzupełnisz swoje dane, potwierdzisz rejestrację i większość masz już za sobą. Konto założone, możesz się logować. Drugi warunek, to mieć za co obstawiać. Mówiąc wprost – potrzebujesz kasy na swoim koncie gracza. W ETOTO wpłaty są błyskawiczne. Skorzystaj z jednej, z kilku dostępnych metod płatności i doładuj konto.

Teraz wróć na stronę główną zakładów ETOTO. Przewiń myszką nieco w dół. Po lewej stronie ujrzysz listę sportów. Kliknij w zakładkę Esport. Ujrzysz listę dostępnych gier, wydarzeń oraz meczów. Klikając na odpowiedni kurs bukmacherski, przeniesiesz zakład do swojego kuponu. Będziesz musiał ustalić także stawkę zakładu. Swój kupon możesz dowolnie modyfikować, dopóki nie klikniesz na “Postaw zakład”.

Rodzaje zakładów

A jakie zakłady można stawiać w ETOTO? Esport to nieco biedniejszy rynek w zakładach bukmacherskich, niż przykładowo piłka nożna, czy hokej. Z naturalnych przyczyn nie może tu wystąpić aż tyle zdarzeń, co w prawdziwych dyscyplinach sportowych. Jest jednak całkiem nieźle. Najpopularniejsze mecze mają dostępnych kilkanaście rodzajów zakładów bukmacherskich.

  • Wygra mecz – to prosty zakład na zwycięstwo meczowe. Do wyboru masz jedną lub drugą drużynę.
  • Handicap mecz – zakłady z handicapem są coraz chętniej wybierane przez graczy. Dzięki handicapowi możesz odjąć lub dodać określoną liczbę punktów danej drużynie. Na przykład, jeśli Twoim zdaniem Drużyna A jest dużo silniejsza od Drużyny B, możesz jej odjąć na starcie kilka punktów. Dzięki temu otrzymasz wyższy kurs bukmacherski.
  • Więcej/mniej mecz – stawiasz na to, ile map będzie potrzebnych do zakończenia meczu. Więcej, czy mniej, niż zasugerował bukmacher.
  • Zakłady na mapę – oprócz stawiania zakładów na cały mecz, możesz też ograniczyć się do poszczególnych map. Możesz postawić, która drużyna wygra pierwszą, czy drugą mapę. Wykorzystać można też handicapy, a nawet postawić zakład na to, że dana drużyna wygra przynajmniej jedną z map.

Zakłady długoterminowe

Zakłady przedmeczowe to nie wszystko. Stawiać zakłady na esport można również długoterminowo. Konkretnie na to, kto wygra daną ligę, czy turniej. Zazwyczaj jednak, decydując się na taki typ zakładów bukmacherskich należy dysponować dość dużym rozeznaniem na scenie. Ciężko bowiem, jako amatorowi będzie Ci przewidzieć rozstrzygnięcia turnieju, w którym znasz tylko kilku uczestników.

Zakłady na żywo

Zakłady w trakcie gry? Dlaczego nie! Zakłady na żywo to właśnie możliwość obstawiania meczów esportu w trakcie ich rozgrywania. Nie ma znaczenia, czy oglądasz stream, czy tylko śledzisz suchy wynik. Jeśli chcesz zaufać swojej wiedzy, w połączeniu z intuicją, możesz to także zrobić w zakładach live. Co zachęca graczy do stawiania zakładów na żywo na esport? Przede wszystkim stale zmieniające się kursy bukmacherskie. Czasem wręcz idzie upolować odpowiedni moment, by po korzystnym kursie zagrać na swojego faworyta.

Esport na mobile

A co jeśli nie ma Cię w domu, a chcesz zagrać? Tutaj z pomocą przychodzi aplikacja mobilna ETOTO, a także strona mobilna. Wyciągasz swoje urządzenie i wygodnie stawiasz zakłady. Z aplikacji skorzystać mogą gracze z urządzeniami, opartymi na Androidzie lub iOS. Strona mobilna dostępna jest dla wszystkich smartfonów i tabletów.

Esportowe transmisje live

Twitch to platforma, z której regularnie korzystają dziesiątki milionów użytkowników. To najpopularniejsza strona z transmisjami na żywo gier komputerowych. Oprócz tego streamy dostarczane są przez legalnych bukmacherów. ETOTO jak na razie nie zdecydował się jeszcze na przekaz na żywo. Kto wie, może wraz z kolejną ekspansją esportu, bukmacher wprowadzi do swojej oferty nie tylko nowe gry, ale i transmisje wideo? Czas pokaże.