CS:GO – Zakłady bukmacherskie na Esport

Pewnie słyszałeś już, że możesz stawiać zakłady bukmacherskie na Esport? Counter Strike to jedna z najpopularniejszych gier elektronicznych. Również Betowanie CS:GO cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród graczy. Sprawdź, jak to dokładnie wygląda. Krok po kroku opisaliśmy, jak obstawiać zakłady na Esport.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Co to jest CS:GO?

Counter Strike: Global Offensive to gra, która jest jednym z fundamentów branży esportowej. To głównie wokół niej zbudowana została magiczna otoczka świata gamingowego. Wraz z kolejnymi rekordami popularności, coraz większymi nagrodami dla najlepszych graczy i drużyn, CS:GO rosło w siłę. Obecnie to już globalna forma rozrywki. Do tego stopnia, że nie ma gracza, który interesowałby się esportem i nie kojarzył tej pozycji. To tak, jakbyś kibicował reprezentacji Polski i nie znał Roberta Lewandowskiego.

Krótka historia

Historia Counter Strike sięga roku 1999. Wówczas Minha Le i Jess Cliffe wypuścili modyfikację kultowego Half Life’a. Była to więc typowa nakładka, ale z czasem Counter Strike się usamodzielnił. Bazował tylko na silniku Half Life’a. Przełom nastąpił w 2004 roku, kiedy do produkcji gry dołączyło Valve, wówczas Counter Strike zdecydowanie poszerzył horyzonty. Wyszedł poza hermetyczne środowisko Microsoft. Od tej pory był dostępny także na urządzenia rodziny Linux, Xbox, Playstation, czy Macintosh.

Najbardziej popularną grą w sieci dość długo pozostawała wersja Counter Strike 1.6. Nawet, kiedy pojawił się CS:GO, to gracze wciąż chętniej sięgali po uważaną za kultową wersję 1.6. Rynek ma jednak swoje prawa i wymógł na największych drużynach przesiadkę na Counter Strike: Global Offensive. Sam CS:GO zadebiutował na rynku w 2012 roku. Obecnie jest jedną z najpopularniejszych gier w branży esportowej.

Zasady gry

Counter Strike: Global Offensive, który wyszedł spod rąk Valve Corporation to klasyka gatunku FPS (first-person shooter). Przełóżmy to na nieco prostszy język. To gatunek gier, który koncentruje się na walce za pośrednictwem broni palnej (ale nie tylko). Akcja widziana jest oczami głównego bohatera.

Gra przeznaczona jest głównie do rozrywki wieloosobowej w sieci, w której gracze podzieleni są na dwie odrębne drużyny. Każda z nich – terroryści oraz antyterroryści składają się najczęściej z pięciu graczy. Drużyny mają do zrealizowania odmienne cele, które zależne są od konkretnego trybu gry.

Rangi w CS:GO

Rangi w grze Counter Strike Global Offensive są swego rodzajem systemem rozwoju dla graczy. Dzięki temu, gra może automatycznie dobierać do meczy użytkowników o podobnym poziomie. Zapewnia to odpowiedni balans wśród meczów i wyeliminowanie sytuacji, w których gracze słabi trafialiby na zbyt mocnych. Rangi dostępne są jednak dopiero po rozegraniu odpowiedniej liczby gier. Poziomy te występują tylko w trzech trybach rozgrywki: turniejowym, skrzydłowym i Strefie Zagrożenia. Poniżej przedstawiamy wszystki rangi, jakie można zdobyć w grze CS:GO:

 • Srebro I (Silver I)
 • Srebro II (Silver II)
 • Srebro III (Silver III)
 • Srebro IV (Silver IV)
 • Elitarne srebro (Silver Elite)
 • Mistrzowskie elitarne srebro (Silver Elite Master)
 • Złoty laur I (Gold Nova I)
 • Złoty laur II (Gold Nova II)
 • Złoty laur III (Gold Nova III)
 •  Mistrzowski złoty laur (Gold Nova Master)
 •  Mistrzowski obrońca I (Master Guardian I)
 •  Mistrzowski obrońca II (Master Guardian II)
 •  Elitarny mistrzowski obrońca (Master Guardian Elite)
 •  Wybitny mistrzowski obrońca (Distinguished Master Guardian)
 •  Legendarny orzeł (Legendary Eagle)
 •  Mistrzowski legendarny orzeł (Legendary Eagle Master)
 •  Mistrzowska pierwsza klasa (Supreme Master First Class)
 •  Elita światowa (Global Elite)

Tryby gry

W CS:GO występuje wiele form rozgrywki. Najpopularniejszy jest jednak tryb turniejowy, na którym rozgrywane są najważniejsze turnieje. To tutaj rywalizują najlepsze drużyny na świecie, a także największe kozaki wśród graczy.

Tryb turniejowy

Cała rozgrywka, nazywana meczem podzielona jest na 30 rund. Drużyny składają się z pięciu graczy. Każda drużyna rozgrywa 15 rund, jako terroryści, a kolejne 15 jako antyterroryści. Każda z rund trwa dokładnie dwie minuty. Zegar zaczyna odliczać wraz z początkiem rundy. Zwycięża ta drużyna, która zgromadzi na swoim koncie najwięcej punktów (do zwycięstwa potrzebne jest 16 rund).

W trybie turniejowym gra może odbywać się na jednej z dwóch zasad:

 • terroryści wygrywają rundę, kiedy skutecznie podłożą bombę. Zadaniem antyterrorystów jest nie dopuścić do podłożenia lub rozbroić ładunek
 • terroryści przetrzymują zakładników. Ich celem jest przetrwanie przez 2 minuty w danej rundzie. Antyterroryści muszą uwolnić zakładników, jeśli chcą wygrać rundę

Tryb uproszczony

W tym trybie drużyny liczą po 10 graczy. Rozgrywanych jest tylko 15 rund. Tryb, jak sama nazwa wskazuje przeznaczony jest dla początkujących adeptów CS:GO, którzy dopiero poznają zasady gry. Stosowane są takie same zasady zwycięstwa w rundach, jak w trybie turniejowym. Uproszczona rozgrywka posiada wiele udogodnień. Kluczowym jest przenikanie przez graczy ze swojej drużyny.

Tryb deathmatch

Tryb ten przez zaawansowanych graczy wykorzystywany jest głównie do treningu. Za to wśród początkujących adeptów CS:GO widać spore zainteresowanie codzienną rozgrywką w deathmatch. Na czym to polega? Przy jednoczesnym podziale na terrorystów i antyterrorystów, gracze mają do dyspozycji 10 minut. W tym czasie należy zebrać jak najwięcej zabójstw. Kiedy zginiesz, Twoja postać odradza się po kilku sekundach. W ten sposób na nowo możesz rozpocząć polowanie.

Gry wojenne: Wyścig zbrojeń, Demolka, Latający Skaut

 • Wyścig zbrojeń, w którym za każde zabójstwo otrzymujesz lepszą broń. Zwycięstwo daje pokonanie rywala ostatnią, z dostępnych broni, czyli złotym nożem.
 • Demolka, podobny tryb do wyścigu zbrojeń, z tym, że gra toczy się na zmniejszonych mapach, co znacznie utrudnia poruszanie się i wymaga większej koncentracji w trakcie gry.
 • Latający Skaut, standardowe mapy w tym przypadku mają zmniejszoną grawitację. Zaś gracze dysponują tylko dwoma rodzajami broni: Karabin SSG 08 oraz nóż.

Tryb skrzydłowy

Skrzydłowy to mecz, składający się z 16. rund na niewielkich mapach. Celem terrorystów jest podłożenie ładunku, a antyterroryści nie mogą do tego dopuścić lub go rozbroić przed eksplozją.

Wraz z kolejnymi zwycięstwami gracze otrzymują nowe rangi. W trybie skrzydłowym silnik gry dobiera rywali według posiadanych rang. Oznacza to, że możemy spodziewać się meczu z graczami o zbliżonym poziomie zaawansowania.

Strefa Zagrożenia

Tryb, w którym możemy grać samodzielnie lub też w dwuosobowych, albo i trzyosobowych drużynach. Maksymalnie w rozgrywce może uczestniczyć 18 graczy. Wykonując określone misje zdobywamy nową broń, czy wyposażenie. Celem gry jest utrzymanie się jak najdłużej przy życiu. Wygrywa więc ten gracz, który nie da się zabić.

Najważniejsze mapy

Najważniejsze mapy to oczywiście te, z puli turniejowej. Mapy, na których swoje mecze rozgrywają najlepsze drużyny. To właśnie na ich gry skierowane są oczy milionów fanów esportu z całego świata.

 • de_dust2 – zdecydowanie najbardziej popularna, a zarazem jedna z najstarszych map w Counter Strike’a. Jej początki sięgają roku 1999, a ostatnia aktualizacja miała miejsce w 2017 roku. Uznawana jest za mapę dedykowaną do zaskoczenia rywali od tyłu.
 • de_inferno – kolejna mapa z roku 1999. Inferno uważana jest za najbardziej zbalansowaną mapę, gdzie wyrównane zostały szanse terrorystów i antyterrorystów.
 • de_mirage – mapa, która ukazała się wraz z CS:GO. To jedna z popularniejszych map, wybieranych dla trybów turniejowego i uproszczonego.
 • de_nuke – gracze poruszają się po amerykańskiej elektrowni jądrowej. Mapa, która najczęściej jest wykorzystywana do trybów zamach bombowy oraz Deathmatch.
 • de_overpass – to jedna z nielicznych map, która posiada strefę detonacji na respawnie antyterrorystów. Akcja toczy się w Niemczech, co łatwo zauważyć, ze względu na liczne niemieckie napisy.
 • de_train – mapa typu “Zamach Bombowy”. Została stworzona w 1999 roku, ale ze względu na duże zainteresowanie graczy, jest często aktualizowana.
 • de_vertigo – to mapa z ciekawą historią, a także scenerią. Akcja dzieje się na drapaczu chmur w Nowym Jorku. Mapa zadebiutowała w grze CS:GO w 2012 roku. W 2017 roku została “zdjęta”, ale po dwóch latach znów wróciła.

Jak obstawiać mecze CS:GO?

Ciekawa jest nie tylko sama gra Counter Strike: Global Offensive, ale także zakłady bukmacherskie. CS:GO to jedna z najpopularniejszych gier esportowych w branży hazardowej.

Żeby stawiać zakłady potrzebne jest konto gracza. Wystarczy, że wejdziesz na stronę wybranych przez siebie zakładów bukmacherskich i dokonasz rejestracji. Warto skorzystać przy tym z kodu promocyjnego, który gwarantuje wyższe bonusy na start. Następnie należy dokonać pierwszego depozytu, czyli wpłaty pieniędzy. Teraz znajdź na stronie sekcję esport oraz grę CS:GO. Ujrzysz dostępne zakłady.

Rodzaje zakładów w CS:GO

Stawiać zakłady możesz na profesjonalne turnieje CS:GO. Jeżeli myślisz, że możesz obstawić tylko to, która drużyna zwycięży, to jesteś w błędzie. Zresztą sprawdź poniżej, jakie są jeszcze rodzaje zakładów na CS:GO.

 • Mecz (do dwóch zwycięstw)
 • Zakłady z handicapem (dodanie lub odjęcie określonej liczby rund danej drużynie, w celu wyrównania szans)
 • Dokładny wynik meczu (np. 2:0)
 • Suma map (mniej lub więcej)
 • Czy drużyna wygra minimum 1 mapę (tak lub nie)
 • Zwycięzca konkretnej mapy
 • Co wydarzy się w konkretnej sytuacji (podłożona bomba, wygrana runda pistoletowa itd.)
 • Łączna liczba zabójstw dokonana przez danego zawodnika (mniej lub więcej)

Zakłady długoterminowe w CS:GO

Oprócz stawiania zakładów na konkretny mecz CS:GO, można także obstawiać wydarzenia długoterminowe. Zazwyczaj są to zakłady na konkretne turnieje. Można postawić chociażby, która drużyna wygra określony turniej, albo też który gracz podczas całego turnieju zdobędzie największą liczbę fragów.

Gdzie obstawiać mecze CS:GO?

Zakłady na esport na dobre zadomowiły się u legalnych bukmacherów. Naszym zdaniem, najkorzystniej wypadają STS, Betclic oraz PZBuk, które oferują zarówno zakłady przedmeczowe, jak i na żywo na CS:GO.

Legalny bukmacherBonus na esportKod promocyjny
STSnawet 1285 złGOAL
Betcliccashback do 50 złESPORTSGOALPL
PZBukdarmowy zakład 50 złGOALBET

Gdzie oglądać mecze CS:GO?

Najpopularniejszą platformą do oglądania meczów CS:GO jest Twitch. Niedawno na rynek weszła także internetowa telewizja Polsat Games, która coraz śmielej porusza się w świecie Counter Strike’a. Streamy śmiało można też śledzić u legalnych bukmacherów. Najlepszym przykładem jest tutaj STS, który posiada największą liczbę transmisji CS:GO.

Zakłady na żywo

Legalni bukmacherzy oferują też na CS:GO zakłady na żywo. Stawiać można więc w trakcie trwania danego meczu. W połączeniu z oglądaniem pojedynku, brzmi to naprawdę kusząco, nieprawdaż?

Zakłady na żywo mają to do siebie, że posiadają wiele unikatowych rynków, czyli rodzajów zakładów. Stawiać można na to, co wydarzy się następne, czy która drużyna wygra kolejną rundę. Możliwe jest także stawianie zakładów na sposób jej zakończenia.

Zakłady live mają to do siebie, że wymagają dobrego obeznania w realiach CS:GO, a także bacznego śledzenia przebiegu danego meczu. Nie jest wskazane stawianie w ciemno, choć wielu graczy, wciąż decyduje się na intuicyjne granie bez jakiejkolwiek analizy.

Najbardziej prestiżowe rozgrywki

Najbardziej prestiżowe rozgrywki w CS:GO to ESL Pro League. W 2020 roku najlepsza liga Counter Strike rozgrywa swój 11 sezon. Nie bez powodu jest nazywana przez graczy esportową Ligą Mistrzów. Rozgrywki najpierw toczą się z podziałem na kontynenty, a najlepsze drużyny biorą udział w światowych finałach.

Najbardziej prestiżowe turnieje

Jeżeli interesują Cię mecze CS:GO na najwyższym poziomie, to zwróć uwagę na najbardziej prestiżowe turnieje. Turnieje te trwają zazwyczaj dwa tygodnie i posiadają rangę major od Valve. W 2020 roku turnieje major zostały zaplanowane w Katowicach, Jonkoping, Kolonii, Melbourne oraz Rio de Janeiro. Pula nagród w każdym z nich waha się w okolicach miliona dolarów.

Najlepsze drużyny

Do najlepszych drużyn na świecie w CS:GO zaliczają się:

 • Natus Vincere
 • Mousesports
 • Astralis
 • G2 Esports
 • Fnatic
 • Team Liquid

Polacy w CS:GO

Za najlepszą polską drużynę na scenie CS:GO uważa się x-kom AGO. To ekipa, która sponsorowana jest przez internetowy sklep komputerowy z Częstochowy. W tej chwili w jej skład wchodzą gracze o pseudonimach: Furlan, GruBy, mhL, F1KU, oskarish oraz minirox.

Aktualnie do najlepszych polskich graczy zaliczają się między innymi:

 • Michał “MICHU” Müller (1. miejsce w Polskiej Lidze Esportowej, 2. miejsce V4 Future Sports Festival)
 • Paweł “innocent” Mocek (1. miejsce ESL Mistrzostwa Polski Jesień 2019, MVP ESL Mistrzostw Polski, 1. miejsce Games Clash Masters, MVP Games Clash Masters, 1. miejsce WESG 2019 East Europe Qualifications)
 • Paweł “dycha” Dycha (1. miejsce ESL Mistrzostwa Polski Wiosna)
Sekcja esport:
Zakłady na esportCS:GO
League of LegendsDota 2
Rocket LeagueFIFA