Betclic esport

Betclic wrócił na polski rynek stosunkowo niedawno, jeśli porównać go z takimi konkurentami jak Betclic czy Fortuna, ale dzięki temu wniósł do bukmacherki w naszym kraju sporo świeżości i nowoczesności. Nikogo nie powinno więc dziwić, że portal naprawdę poważnie podchodzi do oferty sportów elektronicznych. Czytaj dalej, żeby sprawdzić, czy warto założyć konto na Betclic i obstawiać tam zakłady na esport!

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Zakład bez ryzyka
Międzynarodowa marka
+18 | Graj odpowiedzialnie | Obowiązuje Regulamin Pełen reg
Przeczytaj także:
Zakłady bukmacherskie BetclicAplikacja mobilna Betclic
Bonus powitalny BetclicBetclic freebet
Rejestracja w BetclicKod promocyjny Betclic
Wypłata w BetclicBetclic zakłady na żywo
Esport w Betclic 

Zakłady na esport w Betclic

Betclic esport

Oferta esport Betclic jest całkiem szeroka, o czym będzie sporo w dalszej części artykułu. Dostęp do poszczególnych kategorii jest łatwy, obsługa strony to również sama przyjemność, jako że została ona zaprojektowana w bardzo nowoczesny i estetyczny sposób.

Niestety sporą wadę stanowi jednak fakt, że u tego bukmachera po kliknięciu w kategorię “E-sports” od razu wyświetlają się do wyboru wszystkie ligi i turnieje, jakie ma on w ofercie. Mamy na myśli, że nie ma dodatkowego podziału na gry – w zakładce z esportami wymieszano turnieje League of Legends, CS:GO czy Dota 2.

Osoby doskonale obeznane z nazwami i skrótami identyfikującymi poszczególne ligi nie będą mieć pewnie zbyt dużego problemu, ale wydaje nam się to i tak niedopatrzeniem, które bardzo łatwo można by naprawić i tym samym ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu.

Specjalny bonus na esport?

Na Betclic bonus na esport jest obecny w formie oferty powitalnej, którą opiszemy poniżej. Jeśli chodzi natomiast o promocje innego rodzaju – na tę chwilę nie ma żadnej stałej akcji, z której fani esportu mogliby korzystać regularnie. Bukmacher dba jednak o swoich użytkowników obstawiających sporty elektroniczne i dosyć często publikuje limitowane czasowo bonusy na esport. Pod spodem opisujemy przykładową akcję, która miała miejsce w kwietniu 2020 roku.

Misja esport

W ramach tej limitowanej czasowo oferty można było zgarnąć 40 zł za wygranie dwóch kuponów postawionych przedmeczowo lub na żywo na wydarzenia z kategorii esport. Liczyły się tylko zakłady AKO za co najmniej 20 zł i o minimalnej stawce 2.00.

Oferta powitalna Betclic

Jeśli planujesz obstawiać także coś innego niż esport i chcesz zgarnąć większą kasę, ale obarczoną większym ryzykiem – Betclic ma dla Ciebie dodatkową alternatywę. Jeżeli zarejestrujesz się przy użyciu kodu promocyjnego “GOALPL”, będziesz mógł postawic swój pierwszy kupon z ubezpieczeniem do kwoty maksymalnie 200 zł netto. Jeżeli jednak rzeczywiście przegrasz i otrzymasz zwrot kasy w formie freebetu, który wystarczy raz postawić po kursie min. 2.14.

Co można obstawiać?

U bukmachera Betclic znajdziesz między innymi wypisane poniżej gry esportowe oraz rozgrywki i turnieje.

Gra esportPrzykładowe rozgrywki
Counter StrikeESL Flashpoint ESEA ESL Premiership Telia Esports Series Svenska Elit
League of LegendsLCK LPL LJL OPL TCL LoL Pacific Championship Series
Dota 2ESL One ESL SEA ESL Premiership BTS Pro Series China Development League Hot Price League
StarCraft 2GSL Wardi TV
NBA 2KCyber Tournament
King of GloryKPL KPLGT
Rainbox SixRussian Major League
OverwatchOWL
FIFAEsports Battle

Wypisane powyżej turnieje to oczywiście tylko przykłady podane względem oferty dostępnej w trakcie pisania tej recenzji. Możesz się spodziewać, że dla wypisanych gier (i nie tylko) Betclic będzie publikował zakłady na większość najważniejszych turniejów rozgrywanych na poziomie profesjonalnym.

Jak obstawiać esport?

Poniżej wypiszemy dla Ciebie różne rodzaje zakładów, które będziesz mógł znaleźć u bukmachera Betclic. Tutaj znajdziesz oczywiście tylko przykłady – pamiętaj, żeby przed postawieniem kasy, szczególnie większych kwot, sprawdzić najpierw, w jaki sposób bukmacher rozlicza dany rynek!

Radzimy Ci również ustalić konkretny budżet na obstawianie i zawsze się go trzymać. Szczególnie na początku dobrze grać za niskie kwoty i w ten sposób nabrać koniecznego doświadczenia. Podwyższaj stawki stopniowo i posługuj się takim budżetem, jaki bez problemów dla życia codziennego możesz stracić.

Możesz szukać informacji u typerów, casterów, byłych graczy, specjalistów, analityków… Pamiętaj jednak, aby zawsze samodzielnie przemyśleć każdy artykuł i zastanowić się, czy zgadzać się z przeczytaną prognozą. Obstawiając, używasz własnych pieniędzy, a nie środków typera, więc nigdy nie ufaj nikomu w 100%, kieruj się swoim rozsądkiem i powoli rozwijaj własną strategię gry.

Rodzaje zakładów

Oto kilka podstawowych rodzajów zakładów, które znajdziesz pośród esportowych rynków Betclic:

  • Zwycięzca – to jeden z podstawowych rynków, stawiasz tu po prostu, kto ostatecznie wygra mecz.
  • Liczba rund – w zależności od gry, możesz postawić, ile będzie rund w danej mapie albo w całym meczu.
  • Zwycięzca mapy/rundy/połowy – w zależności od zasad danej produkcji, w takim zakładzie obstawiasz nie wynik całego spotkania, ale tylko jednej z rund.
  • Pierwsze zabójstwo – tutaj możesz postawić na to, która z drużyn jako pierwsza wyeliminuje członka drużyny przeciwnej.
  • W praktyce rynków jest oczywiście dużo więcej! Im ważniejszy mecz, tym więcej Betclic oferuje na niego zwykle rynków.

Zakłady długoterminowe

Opisane w poprzedniej sekcji rodzaje zakładów tyczą się zakładów przemeczowych, czyli takich, które obstawia się na jedno konkretne spotkanie, zazwyczaj niedługo przed jego rozpoczęciem. Esport na Betclic to także zakłady długoterminowe. Regularnie można u tego bukmachera obstawiać na to, kto wygra turniej albo jaki będzie układ na podium. Na takie rynki stawia się sporo przed rozstrzygnięciem imprezy, czasem nawet jeszcze przed jej rozpoczęciem.

Zakłady na żywo

Betclic umożliwia także obstawianie esportu live. W ofercie pojawiają się wszystkie najpopularniejsze gry, chociażby Counter Strike, Dota 2 i League of Legends. Niestety zakres oferowanych rynków jest zazwyczaj raczej wąski.

Esport na mobile

Aplikacja mobilna Betclic stoi na bardzo wysokim poziomie, więc możesz się spodziewać szybkiego i wygodnego obstawiania z telefonu i tabletu. Usługa mobilna jest dostępna na Android oraz iOS. Pobierzesz ją ze strony bukmachera albo, w przypadku urządzeń Apple’a, bezpośrednio z App Store.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Esportowe transmisje live

Niestety Betclic nie prowadzi obecnie streamingu live dla wydarzeń esportowych. Możesz oglądać u tego bukmachera sporo innych dyscyplin, w tym na przykład piłkę nożną, ale fani sportów elektronicznych odczują tutaj lekki niedosyt. Mamy nadzieję, że Betclic wprowadzi live streaming także dla turniejów gier.

Jak widzisz Betclic to nowoczesny i zaufany bukmacher, który stara się dbać o fanów esportu. Bardzo cieszy chociażby specjalny bonus powitalny na esport, który do tego nie wymaga żadnego obrotu. Przydałby się jeszcze tylko live streaming!