Fortuna esport

Esport w Fortunie stanowi bardzo ważny element oferty tego bukmachera. Gracze bardzo chętnie typują wydarzenia związane z gamingiem. Obstawianie sportów elektronicznych rozwija się w niemal tak samo szybkim tempie, co sam esport. Sprawdź, co przygotowała Fortuna dla graczy.

  • Atrakcyjny pakiet bonusów na start

  Bez ryzyka 300 zł i freebety 35 zł z kodem GOAL

  +18 | Obowiązuje regulamin | Graj odpowiedzialnie Pełen reg
  • Atrakcyjny pakiet bonusów na start
  Zobacz ofertę!

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Fortuna esport – gdzie obstawiać

U bukmachera Fortuna esport nie ma osobnej zakładki na głównej stronie oferty, tak jak chociażby sporty wirtualne czy zakłady na gry karciane. Nie oznacza to jednak, że w Fortunie nie można obstawiać esportu, bo zdarzenia związane z gamingiem stanowią ważną część całej oferty Fortuny. Gdzie zatem znaleźć dostępne wydarzenia na CS:GO, League of Legends i inne gry?

Na stronie internetowej z poziomu komputera wystarczy przewinąć na dół i poszukać dostępnych zakładek po lewej stronie. Pod najpopularniejszymi dyscyplinami sportowymi widnieją zdarzenia związane z esportem. Fortuna przewiduje typy kolejno na Counter Strike’a, LoLa, DOTA 2, Valoranta, Rainbow Six i pozostałe, jak np. Call of Duty.

Esport Fortuna - nawigacja
Fortuna esport – tu znajdziesz zakłady

W aplikacji mobilnej Fortuny esport znaleźć można równie łatwo. Należy wybrać środkowy panel sport na dole ekranu i wyświetli się aktualna oferta bukmacherska na poszczególne dyscypliny. Pod najpopularniejszymi sportami zakładki zostały uporządkowane alfabetycznie, więc z łatwością można odnaleźć zdarzenia związane z typowaniem esportu.

Dostępna jest również mobilna wersja strony Fortuny na smartfony i tablety, gdzie trzeba wybrać zakładkę ‘DZISIAJ’ na głównym ekranie, a następnie znaleźć wśród zakładek zdarzenia esportowe. W każdym wariancie gracze mogą też skorzystać z lupki, która pomoże wyszukać konkretne turnieje esportowe itp. 

Esport w Fortunie – oferta bukmachera

Oferta Fortuny na esport może zrobić wrażenie na miłośnikach obstawiania gier elektronicznych. Jakie tytuły są najpopularniejsze pod względem typów u tego bukmachera?

 • Counter Strike,
 • League of Legends,
 • Valorant,
 • DOTA 2,
 • Rainbow Six,
 • Call of Duty

Przy okazji organizowanych turniejów na pewno pojawią się też inne rozgrywki, które będzie można swobodnie obstawiać u bukmachera Fortuna. Istotne jest też to, że typy na esport w Fortunie nie ograniczają się tylko do zwycięstwa konkretnej drużyny. 

Gracze mogą również obstawiać np. liczbę rozegranych rund, handicapy lub w zależności od zasad rozgrywki – dokładny wynik (Counter Strike). W League od Legends dostępne są także typy na First Blood, czyli pierwszą eliminację w grze oraz zniszczenie pierwszej wieży. Jak widać, obstawianie esportu w Fortunie może być bardziej złożone, niż mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka, więc sympatycy gamingu z pewnością znajdą tu coś, co ich zainteresuje.

Fortuna esport – co można obstawiać?

Wiemy już, co można obstawiać w Fortunie, jeżeli chodzi o esport. Dostępny jest dość szeroki wybór gier, a także różnorodnych turniejów, co czyni ofertę bukmacherską bardzo rozbudowaną pod względem gamingu. W poniższej tabeli wymienione zostały najpopularniejsze tytuły, które da się typować oraz przykładowe turnieje esportowe.

Typy na esportRodzaj turnieju
Counter StrikeESL Challenger League NA
League of LegendsEMEA Masters Spring
ValorantChampions Tour. Americas
DOTA 2EPL World Series
Rainbow SixAsia League
Call of DutyCall of Duty CoD League

Bonus Fortuna na esport

Bukmacher Fortuna w chwili obecnej nie posiada dedykowanego bonusu na esport. Nie oznacza to jednak, że nie można wykorzystać tych dostępnych w pakiecie powitalnym na typowanie esportu. Bez problemu gracze mogą użyć każdego możliwego zakładu bez ryzyka na ofertę związaną z grami elektronicznymi.

Podobnie zresztą w przypadku freebetów za rejestrację i kod promocyjny Fortuny. Warto zaznaczyć, że przy okazji organizowanych turniejów, jak np. Intel Extreme Masters, bukmacherzy przewidują specjalne promocje związane z esportem, więc w określonych tygodniach warto poszukiwać konkretnych ofert na Counter Strike’a, League of Legends i inne rozgrywki. 

Oferta powitalna Fortuna

Jak wygląda aktualna oferta powitalna Fortuny? Bukmacher proponuje w pakiecie dla nowych graczy aż 3x zakład bez ryzyka, a każdy o wartości 100 złotych. Do tego dochodzą też 3 freebety – pierwszy za rejestrację, drugi za kod promocyjny GOAL, a trzeci za udostępnienie zagranego kuponu. Oczywiście każdy z wymienionych bonusów można wykorzystać na esport, więc sympatycy gier elektronicznych mają tutaj pełną swobodę. Z czego składa się bonus na start w Fortunie?

Rodzaj bonusuKwota bonusu
Zakłady bez ryzyka300 zł
Freebet za rejestrację20 zł
Darmowy zakład za kod promocyjny10 zł
Freebet za udostępnienie kuponu5 zł

Każdy z powyższych bonusów może zostać wykorzystany na esport i gracze mogą użyć ich dowolnie. Pierwsze trzy zakłady zagrane w Fortunie są objęte promocją bez ryzyka, więc typerzy otrzymują zwrot w przypadku przegranych kuponów do maksymalnej kwoty 100 złotych. Środki z otrzymanego cashbacku nie podlegają warunkom obrotowym, więc można je od razu wypłacić lub przeznaczyć na dalszą grę. W dalszej kolejności nowi gracze mają do dyspozycji bonusy w formie freebetów, a więc darmowe środki do wykorzystania na zakłady bukmacherskie.

Esport w Fortunie – rodzaje zakładów

Jakie zakłady esportowe można obstawiać w Fortunie? Bukmacher daje swoim graczom szereg możliwości pod tym względem i nie ogranicza się wyłącznie do typów na zwycięzcę poszczególnych meczów. Typować możemy również wygrane na poszczególnych mapach, a z drugiej strony dostępne są też zakłady długoterminowe na triumfatorów konkretnych turniejów. Poniższe zestawienie może ułatwić rozeznanie w tym, jakie rodzaje zakładów na esport znajdują się w Fortunie:

 • Zwycięzca meczu (1-2)
 • Zwycięzca turnieju (typy długoterminowe)
 • Liczba map podczas rozgrywki
 • Handicap na mapy
 • Dokładny wynik meczu
 • Zwycięzca 1. mapy
 • Liczba rund na 1. mapie
 • Pierwsza eliminacja  podczas rozgrywki
 • Kto pierwszy zdobędzie bazę/wieżę/flagę itp.

Esport – zakłady live w Fortunie

Esport w Fortunie można obstawiać nie tylko przedmeczowo. To oznacza, że bukmacher umożliwia też typy na żywo, które niekiedy są bardziej rozbudowane od oferty przed rozpoczęciem rozgrywki. Gracze mogą typować również liczbę rund, a także to, kto wygra następną potyczkę, więc pojawiają się dodatkowe możliwości. Dla wielu użytkowników taka forma gry jest bardziej atrakcyjna, ponieważ daje lepszy ogląd na to, w jakiej dyspozycji aktualnie znajdują się dane drużyny, przez co czasami łatwiej trafnie obstawić wybrane zdarzenie.

Fortuna udostępnia także opcję włączenia powiadomień o dostępnych zakładach live na esport, aczkolwiek trzeba mieć na uwadze, że przy tym rodzaju zdarzeń kursy bukmacherskie zmieniają się bardzo dynamicznie. Trzeba zatem działać szybko i instynktownie, bo interesująca oferta może wygasnąć lub zupełnie się zmienić w krótkim czasie. Niemniej sympatycy esportu na pewno polubią ten rodzaj typowania, gdyż rozgrywka na ekranie jest równie szybka.

Esport w Fortunie transmisje na żywo

Oprócz samego obstawiania esportu, w Fortunie jest jeszcze możliwość oglądania transmisji esportowych na żywo. Bukmacher zadbał o to, aby gracze mogli nie tylko typować najpopularniejsze turnieje online, ale też śledzić streamy live. Ta usługa jest jednak przeznaczona tylko dla zarejestrowanych graczy, którzy posiadają środki na swoim koncie lub postawili zakład z oferty Fortuny (niekoniecznie na esport) w ciągu ostatnich 24 godzin. Jeżeli więc chcesz oglądać transmisję konkretnego wydarzenia związanego z esportem – musisz posiadać aktywne konto u bukmachera Fortuna.