Sorloth nowym napastnikiem RB Lipsk

Bundesliga
Bundesliga

Alexander Sorloth został nowym zawodnikiem RB Lipsk, poinformował przedstawiciel Bundesligi za pośrednictwem swojej strony internetowej. 24-latek do ekipy z Saksonii trafił z Crystal Palace.

Czytaj dalej…

Alexander Sorloth, chociaż był piłkarzem klubu z Premier League, to w jego szeregach zaliczył zaledwie 20 spotkań, notując w nich jedno trafienie i jedną asystę. Piłkarz w ostatnim czasie był z Crystal wypożyczani między innymi do KAA Gent, czy Trabzonsporu.

Media podają, że oba kluby doszły do porozumienia w sprawie transferu o wartości 20 milionów euro plus 2 miliony euro premii, przy czym prowizja zostanie równo podzielone między Trabzonspor i Crystal Palace. Dodatkowo Trabzonspor otrzyma 20 procent przyszłej opłaty za przelew.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z podpisania kontraktu z Alexandrem Sorlothem. Pomyślne przeprowadzenie tego złożonego transferu było możliwe tylko dzięki dobrej współpracy naszego zespołu, któremu chciałbym gorąco podziękować. Alexander nie tylko pasuje do naszej filozofii Jest twardym środkowym napastnikiem, który może również grać szeroko, co jest ostatnim elementem naszej układanki w tym sezonie – powiedział dyrektor generalny RB Lipsk, Oliver Mintzlaff.

Kolejny norweski napastnik w Bundeslidze, dorówna Haalandowi?

Sorloth, który w 49 meczach w zeszłym sezonie trafiał do bramki 33 razy w 49 meczach, nie ukrywał radości po zmianie barw klubowych. – Po pierwszych rozmowach szybko stało się jasne, że chcę grać w RB Lipsk. Zespół zaprezentował się bardzo dobrze w zeszłym sezonie w lidze, a jeszcze lepiej w Lidze Mistrzów. Ofensywna gra, którą preferuje Julian Nagelsmann, bardzo mi odpowiada. Nie mogę się doczekać wspólnego wyzwania w Bundeslidze, a także w Lidze Mistrzów – mówił piłkarz.

24-krotny reprezentant Norwegii w szeregach Die Rotten Bullen będzie rywalizował o miejsce w składzie między innymi z Hee-chanem Hwangiem i Jeanem-Kevinem Augustinem. Okazję do debiutu Sorloth może mieć już w najbliższą sobotę, gdy Lipsk zmierzy się delegacji z Bayerem Leverkusen.

Komentarze