Legia ma dość. Wystosowała pismo do Kolegium Sędziów PZPN

Górnik Zabrze - Legia Warszawa
Górnik Zabrze - Legia Warszawa PressFocus

Legia Warszawa wystosowała pismo do Przewodniczącego Kolegium Sędziów PZPN, Zbigniewa Przesmyckiego. Wojskowi domagają się w nim odsunięcia Bartosza Frankowskiego od sędziowania ich meczów.

Legia Warszawa prosi sędziów o oficjalne stanowisko

Wojskowi zdecydowanie nie są zadowoleni z poziomu prezentowanego przez skład sędziowski w trakcie sobotniego meczu z Górnikiem w Zabrzu. Na swojej stronie internetowej stołeczny klub zamieścił pismo, w którym domaga się oficjalnego stanowiska Kolegium Sędziów Polskiego Związku Piłki Nożnej. Ponadto wnioskuje o niewyznaczanie arbitra Bartosza Frankowskiego przy ustalaniu składów sędziowskich na mecze Legii w obecnym sezonie.

Według Wojskowych, zawodnicy gospodarzy powinni zostać trzykrotnie ukarani kartkami za faule na Luquinhasie. Ponadto Brazylijczyk został niesłusznie upomniany kartonikiem w odwrotnej sytuacji.

“W świetle wydarzeń, do jakich dochodziło podczas Meczu oraz permanentnych niesportowych ataków zawodników Górnika Zabrze na Lucasa Limę “Luquinhasa”, na które w naszej opinii przyzwolenie dawał Sędzia Główny tego meczu Pan Bartosz Frankowski, prosimy o informacje, jakie działania podejmuje Pan Przewodniczący oraz Kolegiów Sędziów PZPN, aby sędziowie odpowiednio surowo i zgodnie z przepisami karali takie zachowania i chronili zawodników chcących grać w piłkę nożną w oparciu o posiadane umiejętności techniczne” – możemy przeczytać na oficjalnej stronie Legii Warszawa.

“Co należy podkreślić, Pan Bartosz Frankowski w obecnym sezonie prowadził jako sędzia główny lub sędzia VAR, 9 meczów naszego Klubu w ramach rozgrywek PKO BP Ekstraklasy, wielokrotnie popełniając – w naszej opinii – rażące błędy na niekorzyść Klubu. Mając na uwadze powyższe fakty wnioskujemy o niewyznaczanie Pana Bartosza Frankowskiego przy ustalaniu składów sędziowskich na mecze Legii Warszawa w sezonie 2020/2021. Jednocześnie uważamy, że w obecnej sytuacji wyznaczenie Pana Bartosza Frankowskiego do składu sędziowskiego (VAR) na mecz 1/4 finału Fortuna Pucharu Polski pomiędzy Legią Warszawa a Piastem Gliwice jest działaniem budzącym wiele wątpliwości i co najmniej niezrozumiałym” – czytamy dalej.

Nie otrzymaliśmy jeszcze odpowiedzi ze strony Przewodniczącego Kolegium Sędziów PZPN, Zbigniewa Przesmyckiego. Wspomniany mecz Pucharu Polski zaplanowany jest na środę o godzinie 20:30.

Legia Warszawa
Piast Gliwice
Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 3. marca 2021 20:18.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze