Dramat piłkarza Wisły Płock. Czeka go kilkumiesięczna przerwa

Kacper Laskowski doznał kontuzji w trakcie spotkania Wisły Płock z Odrą Opole. Badania wykazały, że 22-latek zerwał więzadło krzyżowe przednie i czeka go kilkumiesięczny rozbrat z piłką.

Piłkarze Wisły Płock
Obserwuj nas w
PressFocus Na zdjęciu: Piłkarze Wisły Płock

Poważna kontuzja Kacpra Laskowskiego

W niedzielnym spotkaniu Wisła Płock na wyjeździe podejmowała Odrę Opole. Spotkanie w rozgrywkach Fortuna 1 Ligi nie zakończyło się po myśli „Nafciarzy”, którzy wrócili do domu nie tylko z zerowym dorobkiem, ale również z blamażem. Drużyna Dariusza Żurawia bowiem poległa 0:3. Cały zespół z pewnością chciałby zapomnieć o tym meczu, a w szczególności Kacper Laskowski.

Młody pomocnik Wisły Płock w niedzielnym spotkaniu pojawił się na placu gry w drugiej odsłonie. Podczas jednej z akcji 22-latek poczuł ból, ale dograł do końca meczu. Zawodnik udał się od razu na badania, które potwierdziły najgorszy scenariusz. Klub w oficjalnym komunikacie poinformował, że piłkarz zerwał więzadło krzyżowe przednie (ACL) i czeka go długa przerwa od piłki.

– Laskowski pojawił się na boisku w 61. minucie spotkania w Opolu i podczas jednej z akcji poczuł ostry ból w kolanie. Nasz ofensywny zawodnik dograł mecz do końca, a po powrocie do Płocka i badaniach medycznych zdiagnozowano u niego zerwanie więzadła krzyżowego przedniego (ACL) w lewym kolanie. Kacper w najbliższym czasie przejdzie zabieg rekonstrukcji, a następnie podda się kilkumiesięcznej rehabilitacji – poinformowała Wisła Płock.

Wychowanek Miedzi Legnica w obecnie trwającej kampanii rozegrał 18 spotkań w koszulce Wisły Płock. W tym czasie Kacper Laskowski zdołał raz wpisać się na listę strzelców.

Sprawdź także: Wisła Kraków z kłopotami kadrowymi przed meczem z GieKSą

Komentarze