Izraelczycy zagrają na stadionie Cracovii? Stanowczy komunikat klubu

Stadion Cracovii
Obserwuj nas w
fot. Pressfocus Na zdjęciu: Stadion Cracovii

Cracovia zaprzecza medialnym doniesieniom

Od dwóch dni trwa w polskich mediach burza, którą zapoczątkował komunikat izraelskiego Maccabi Hajfa o porozumieniu w sprawie rozgrywania domowych meczów eliminacji Ligi Konferencji na stadionie ŁKS-u Łódź. Pojawiły się również głosy, że na obiekcie Widzewa Łódź miałby z kolei występował Hapoel Beer Szewa. Oba kluby odcięły się od decyzji miasta Łódź, a presja ze strony piłkarskiego środowiska przyniosła pożądany efekt, bowiem Miejska Arena Kultury i Sportu wycofała się z dotychczasowych planów o udostępnieniu izraelskim drużynom obu stadionów.

POLECAMY TAKŻE

Samuel Szczygielski z portalu “Meczyki” w poniedziałek poinformował natomiast, że na temat gry w Krakowie z Cracovią rozmawia Maccabi Tel Awiw, a osiągnięcie porozumienia jest już tylko kwestią czasu. Mistrzowie Izraela mieliby występował na obiekcie Pasów w eliminacjach do Ligi Mistrzów. Klub szybko jednak zareagował, a oświadczenie w mediach społecznościowych opublikowała rzeczniczka prasowa.

“W związku z pojawiającymi się informacjami dotyczącymi rozgrywek drużyny z Izraela informujemy, że KS Cracovia SA nie zawarła porozumienia w przedmiocie najmu stadionu oraz nie prowadzi aktualnie żadnych rozmów z drużyną z tego kraju.” – napisała na portalu X Marzena Młynarczyk-Warwas.

Z uwagi na trwającą wojnę z Hamasem izraelskie kluby nie mogą w eliminacjach do europejskich pucharów rozgrywać domowych meczów we własnym kraju.

Komentarze