eWinner 2 Liga: Garbarnia uciekła ze strefy spadkowej. Pewna wygrana

Garbarnia Kraków pewnie pokonała Wisłę Puławy 4:1 w meczu 25. kolejki eWinner 2 Liga. Dzięki trzem punktom ekipa spod Wawelu wydostała się ze strefy spadkowej.

Garbarnia Kraków
PressFocus Na zdjęciu: Garbarnia Kraków
  • Garbarnia walczy o utrzymanie w eWinner 2 Liga
  • W sobotę zespół z Krakowa odniósł drugie zwycięstwo na wiosnę
  • Garbarnia pewnie pokonała Wisłę Puławy

Drugie zwycięstwo Garbarni w rundzie wiosennej

To nie jest udany sezon w wykonaniu Garbarni. Zespół z Krakowa przed tą serię gier znajdował się w strefie spadkowej, a w rundzie wiosennej odniósł tylko jedno zwycięstwo w czterech meczach. Z kolei po dobrej rundzie jesiennej Wisła Puławy liczyła na walkę o awans do 1 Ligi, jednak podobnie, jak ich sobotni rywal tylko raz sięgnęła po komplet punktów w 2023 roku.

Wisła potwierdziła fatalną formę w ostatnich tygodniach również w pojedynku z Garbarnią. Ekipa z Puław już do przerwy przegrywała 0:3 po golach Mruka, Handzika oraz Tymosiaka. Po zmianie stron gościom udało się strzelić tylko honorowego gola w 88. minucie, a jego autorem był Kołtański. Jak się później okazało nie był to koniec strzelania w tym meczu, bowiem rezultat ostatecznie ustalił w doliczonym czasie gry Assinor.

Garbarnia Kraków – Wisła Puławy 4:1 (3:0)
24′ Mruk, 33′ Handzik, 45+3′ Tymosiak, 90′ Assinor – 88′ Kołtański