REKLAMA
REKLAMA

Ceferin: Mamy kilka scenariuszy na dokończenie sezonów ligowych

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: BBC  |  28.03.2020 23:46
Ceferin: Mamy kilka scenariuszy na dokończenie sezonów ligowych

Divock Origi  |  fot. Grzegorz Wajda

Jak odebrać najlepszy bonus od bukmachera?
Prezydent UEFA Aleksander Ceferin w jednym ze swoich  ostatnich wywiadów dał do zrozumienia, że europejska centrala ma kilka wariantów na dokończenie poszczególnych rozgrywek ligowych. Dodajmy, że większość lig na Starym Kontynencie została zawieszona z powodu pandemii koronawirusa. Z kolei Mistrzostwa Europy w piłce nożnej zostały przełożone na 2021 rok.

- Jeśli nie uda nam się wznowić rozgrywek ligowych, to najprawdopodobniej zostaną one unieważnione - mówił szef Europejskiej Unii Piłkarskiej w rozmowie z La Repubblica.

- Mamy plan A, B i C. Są opcje, które umożliwiają wznowienie rozgrywek w połowie maja, w czerwcu i pod koniec czerwca - dodał Słoweniec.

- Istnieją również scenariusze, które umożliwiają wznowienie trwających sezonów w momencie, gdy zacząć by się miały według normalnego kalendarza nowe kampanie, a następnie rozpoczęcie nowych sezonów. Cały czas analizujemy najlepsze rozwiązania dla lig i klubów - rzekł Ceferin.

Działacz piłkarski dał też do zrozumienia to, że granie pozostałych do końca sezonu meczów może odbyć się bez udziału kibiców w całej Europie.

- Trudno wyobrazić sobie spotkania piłkarskie za zamkniętymi drzwiami. Niemniej wciąż nie wiemy, czy będzie możliwe rozegranie meczów z kibicami, czy bez. Gdyby nie było takiej możliwości, to lepiej dla wszystkich byłoby dokończyć ligi bez udziału fanów - skwitował Ceferin.


OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 2 komentarze

sortowanie: rosnąco | malejąco

The_Normal_One_ | 29.03.2020 11:15

W tym roku nikt już nie wybiegnie na boiska, czy to z udziałem publiczności czy bez. W tym roku nie będzie również okna transferowego. W tym roku ta pandemia się nie skończy. To są oczywiście moje przewidywania a nie prawdy objawione.

FCHollywood | 29.03.2020 18:06

W tym roku? To się skończy do lipca, gdzie do końca roku.goal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy