REKLAMA
REKLAMA

Sampaoli: Messi musi być częściej przy piłce

dodał: MW  |  źródło: FourFourTwo  |  26.06.2018 12:42
Sampaoli: Messi musi być częściej przy piłce

Lionel Messi  |  fot. Grzegorz Wajda

Piłkarze wracają na boiska!
Argentyna ma przed sobą kluczowy mecz mistrzostw świata z Nigerią. Trener Jorge Sampaoli jest przekonany, że lepiej niż w ostatnich spotkaniach zagra Lionel Messi.

Mundial w Rosji nie układa się po myśli gwiazdora Barcelony. W zremisowanym meczu z Islandią nie trafił karnego, a w przegranym pojedynku z Chorwacją był cieniem samego siebie.

- Ostatni mecz nie był dla Messiego łatwy. Argentyna nie dominowała w środku pola i nie dostawał wystarczająco dużo podań od kolegów. Za rzadko był przy piłce i myślę, że teraz, przeciwko Nigerii, to ulegnie zmianie - mówi Sampaoli.

Argentyna musi wygrać z Nigerią, by móc myśleć o awansie. Ważną rolę ma do odegrania gwiazdor z Camp Nou. - Wierzę, że Messi pokaże nam na tym turnieju jeszcze wiele dobrego. Dla dobra nas wszystkich powinien być częściej przy piłce - dodaje.


OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 2 komentarze

sortowanie: rosnąco | malejąco

WorldX | 26.06.2018 12:57

A może by tak zbudować drużynę, w której każdy zawodnik ma jakąś rolę do odegrania, a nie mówić wszystkim: "Grajcie na Messiego, może coś strzeli i wygra nam mecz"?

hablador | 26.06.2018 16:56

Brawo. Po roku czasu od nominacji na treneiro Sampaoli odkrywa, że lider musi być przy piłce. Że to rywale muszą wyłączać Messiego z gry a nie własny trener. Świetnie, to prawdziwe światełko w tunelu. No i teraz krok drugi na kozetce - żeby wygrać trzeba strzelać go..., go..., go.... goooooooooooole. Brawo Jorge, no i nie można było tak od razu?
A poważnie mówiąc, w jednym meczu gra Messi, reszta patrzy. W drugim meczu gra reszta, Messi patrzy. Czy to naprawdę aż tak trudno świetnemu trenerowi jakim jest Sampaoli, przez 1 rok wybrać kilkunastu chłopa i nakreślić im jakieś warianty taktyczne? W końcu to profesjonaliści.goal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy