REKLAMA
REKLAMA

Perez: To dla nas ogromne zaskoczenie  

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: FourFourTwo  |  14.06.2018 22:30
Perez: To dla nas ogromne zaskoczenie  

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
W czwartek odbyła się oficjalna prezentacja Julena Lopeteguiego jako trenera Realu Madryt. W jej trakcie głos zabrał prezydent Królewskich Florentino Perez, który nie krył zaskoczenia decyzją Hiszpańskiej Federacji Piłkarskiej o zwolnieniu Lopeteguiego z funkcji selekcjonera reprezentacji Hiszpanii.

- Osiągnęliśmy porozumienie w ciągu zaledwie kilku godzin - powiedział Florentino Perez. - Porozumienie o współpracy po zakończeniu mistrzostw świata, z poszanowaniem postanowień jego kontraktu. Chcieliśmy szybko zawrzeć to porozumienie przed mistrzostwami świata, aby uczynić je przejrzystym i uniknąć spekulacji oraz plotek.

- Nie ma precedensu w tym, że trener zgadza się zostać trenerem drużyny po turnieju i że porozumienie to zostało w jakiś sposób zinterpretowane jako nielojalne. W ciągu kilka godzin uzyskaliśmy porozumienie i chcieliśmy przedstawić je w sposób przejrzysty i jasny w ciągu kilku godzin, aby zapobiec przeciekom, które mogłyby zaszkodzić drużynie narodowej - kontynuował.

- Powiedziałem prezydentowi federacji, że obie strony muszą się na to zgodzić. Mieliśmy uzasadnioną swobodę w zawarciu tego porozumienia, wydawało się to normalne i myśleliśmy, że odbędzie się konferencja z udziałem prezydenta federacji i Julena Lopeteguiego. Okazała się dumną reakcją prezydenta, który nie szanuje Realu Madryt - mówił prezydent klubu z Santiago Bernabeu.

- Prezydent Hiszpańskiej Federacji Piłkarskiej zareagował w bezprecedensowy  sposób. Conte, Van Gaal i dziesiątki trenerów zdecydowało się na przenosiny przed lub w trakcie turnieju. Real Madryt jest dumny z tego, że był w stanie przyczynić się do sukcesu drużyny narodowej - mówił Perez.

- Jesteśmy ogromnie zaskoczeni i wciąż nie możemy uwierzyć ani zrozumieć, dlaczego ta umowa miałaby mieć wpływ na zawodników, którzy są całkowicie zaangażowani w to, by ponownie zostać mistrzami świata - mówił dalej.

- To bardzo profesjonalni zawodnicy i ta umowa nie wpłynęłaby na ich skuteczność. Nic nie usprawiedliwia tego, że Julena Lopeteguiego nie będzie na ławce podczas jutrzejszego spotkania. Przykro nam, że nie będzie miał możliwości spełnienia swojego marzenia, aby Hiszpania zdobyła mistrzostwo świata - dodał.


OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 0 komentarzy