Lazio lepsze od Sampy (video)

dodał: Tomasz Lubczyński  |  źródło: SerieA.pl  |  06.04.2014 14:30
Lazio Rzym pokonało w pierwszym niedzielnym spotkaniu włoskiej ekstraklasy Sampdorię Genoa 2:0. Gole dla stołecznej drużyny zdobywali Candreva i Lulić. Trzy punkty z tego pojedynku pozwalają biancocelestim myśleć jeszcze o pierwszej piątce rozgrywek.

Pierwsze kilkanaście minut nie należało do ciekawych, choć obu ekipom nie można zarzucać braku chęci. Jednak nie zmienia to faktu, że naprawdę ciekawy i groźny strzał obejrzeliśmy dopiero w 23 minucie, kiedy to Manolo Gabbiadini przestrzelił o włos.

W odpowiedzi po raz pierwszy celnie przymierzył Antonio Candreva, ale w tym wypadku górą był golkiper gości, a przy dobitce Postigi mieliśmy zagranie ręką Portugalczyka.

Przed przerwą gola jednak się doczekaliśmy, mimo niewielu dogodnych ku temu sytuacji. Sporą zasługę przy tym trafieniu trzeba zapisać na koncie Keity, który świetnie minął obrońcę i wyłożył futbolówkę Candrevie, a ten dopełnił tylko formalności.

Tym samym po pierwszych 45 minutach Lazio prowadziło 1:0.

Po wznowieniu gry znowu mieliśmy mały przestój. Dopiero w 57 minucie zdarzyło się coś godnego odnotowania - drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał Biglia. Mimo to Lazio nie zwalniało tempa i nie oddawało całego pola Sampie.

Wręcz przeciwnie - w 73 minucie biancocelesti, grając już kilka dobrych chwil w osłabieniu, podwyższyli swoje prowadzenie. Wszystko zaczęło się od dobrej akcji Mauriego i wycofania piłki do Lulicia. Ten uderzy mocno pod poprzeczkę i bramkarz skapitulował.

W końcówce Sampdoria szukała jeszcze honorowego trafienia, ale ta sztuka się nie powiodła i Lazio pokonało genueńczyków 2:0.

SS Lazio - UC Sampdoria 2:0 (1:0)
1:0 Candreva 42'