Real rozbił Deportivo

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: goal.pl  |  30.09.2012 21:38
Z ośmioma punktami straty do Barcelony przystępował będą do Gran Derbi zawodnicy Realu Madryt. W niedzielnym meczu szóstej kolejki Królewscy wysoko 5:1 pokonali przed własną publicznością Deportivo La Coruna.

Jose Mourinho dał odpocząć przed ciężkimi wyjazdami do Amsterdamu i Barcelony takim zawodnikom jak Xabi Alonso czy Alvaro Arbeloa, ich miejsce na boisku zajęli Luka Modrić i Sergio Ramos.

Królewscy powinni objąć prowadzenie w 11. minucie gry. Khedira zagrał prostopadłą piłkę do Ronaldo, a Portugalczyk w dogodnej sytuacji trafił wprost w bramkarza Deportivo. Niewykorzystana okazja zemściła się na miejscowych. Riki spokojnie ograł Varane i w sytuacji sam na sam zdobył gola dla beniaminka.

Wystaw noty zawodnikom Realu i Deportivo

Na wyrównanie nie trzeba było długo czekać. W 22. minucie Manuel Pablo faulował di Marię we własnym polu karnym i arbiter wskazał na jedenasty metr. Piłkę w siatce umieścił Cristiano Ronaldo. W 33. minucie Portugalczyk ponownie mógł się wpisaćna listę strzelców, ale tym razem Manuel Pablo interweniował skutecznie i przede wszystkim zgodnie z przepisami.

W końcu Galacticos dopięli swego w 38. minucie. Di Maria po dobrym podaniu Modricia stanął sam na sam z Aranzubią i nie miał problemów z pokonaniem bramkarza Deportivo. Na minutę przed końcem pierwszej odsłony Cristiano Ronaldo dobił strzał Ramosa, 3:1.

W drugiej części gry gospodarze dołożyli kolejne dwa trafienia. W 66. minucie wprowadzony z ławki rezerwowych Alonso dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne, a tam do głowy najwyżej wyskoczył Pepe i było 4:1. Dwie minuty później Cristiano Ronaldo kolejny raz w dobrej sytuacji oddał słaby strzał w środek boiska.

Rezultat ustalił w 85. minucie Cristiano Ronaldo po kolejnym rzucie karnym, podyktowanym za zagranie ręką zawodnika z La Coruna.

(Michał Machowski)

Real Madryt - Deportivo La Coruna 5:1 (3:1)

Koniec meczu

84 min - 5:1 dla Realu! Precyzyjny strzał Ronaldo. Piłka trafia do siatki po odbiciu się od słupka.

83 min - Kolejny rzut karny dla Realu podyktowany za zagranie ręką jednego z zawodników Deportivo.

82 min - Pięć bramek, które do tej pory obejrzeliśmy można zobaczyć tutaj >>

76 min - Ronaldo zagrał do Kaki, ten wpadł w pole karne, ale uderzył prosto w Aranzubię.

70 min - Zmiana w Deportivo. Camunas za Juana Domingueza.

68 min - Celne uderzenie Bergantinosa, ale Casillas na posterunku.

68 min - Ronaldo przed kolejną szansą, ale po raz kolejny uderza w środek bramki. Aranzubia łapie piłkę, ale z drobnymi problemami.

66 min - 4:1 dla Realu! Po dośrodkowaniu Xabiego Alonso z rzutu wolnego, Aranzubię strzałem głową pokonał niepilnowany Pepe.

65 min - Ostatnia zmiana w drużynie Królewskich. Higuaina zastępuje Benzema.

59 min - Bardzo dobra interwencja Aranzubii po uderzeniu Xabiego Alonso z dystansu.

58 min - Zmiana w zespole Realu. Xabi Alonso za Modricia.

56 min - Zmiana w zespole Deportivo. Rikiego zmienia Nelson Oliveira.

50 min - Żółta kartka dla Modricia.

46 min - Zmiany w obu zespołach. Kaka za Ozila i Laure za Manuela Pablo.

Koniec I połowy

44 min - 3:1 dla Realu! Po dośrodkowaniu Di Marii z lewego skrzydła, piłka trafiła do Ramosa. Po mocnym strzale obrońcy Realu Aranzubia odbił piłkę, ale przy dobitce Ronaldo był już bezradny.

38 min - 2:1 dla Realu! Di Maria w sytuacji sam na sam na raty pokonał Aranzubię po doskonałym podaniu Modricia.

37 min - Nieodpowiedzialne zachowanie Varane'a, który faulował w polu karnym Aguilara. Obrońcę uratował fakt, że zawodnik Deportivo był na spalonym po dośrodkowaniu z rzutu wolnego.

36 min - Jeszcze o rzucie karnym. Nie ma innego zawodnika, który wywalczył w ostatnich trzech sezonach więcej rzutów karnych od Di Marii. Argentyńczyk wypracował dla Realu siedem "jedenastek".

34 min - Żółta kartka dla Ozila.

33 min - Wreszcie groźnie pod bramką Deportivo. Po doskonałym podaniu Khediry, kolejną okazję miał Ronaldo, który naciskany przez Manuela Pablo nie zdołał trafić do siatki.

30 min - Gra toczy się praktycznie tylko na połowie Deportivo. Królewscy nie potrafią jednak zagrozić bramce rywali.

23 min - 1:1. Ronaldo spokojnym strzałem doprowadza do wyrównania!

22 min - Rzut karny dla Realu za faul Manuela Pablo na Di Marii. Obrońca Deportivo ukarany także żółtą kartką.

18 min - Królewscy mieli okazję do wyrównania. Po dobrym podaniu Ozila, z piłką w polu karnym znalazł się Di Maria. Argentyńczyk próbował przelobować bramkarz, ale uczynił to za mocno.

16 min - Goool dla Deportivo! Z piłką w pole karne wpadł Riki, a następnie w sytuacji sam na sam uderzył obok Casillasa. Napastnik gości minął w tej sytuacji Varane'a.

14 min - Teraz Ronaldo uderzał sprzed pola karnego. Piłka minęła jednak bramkę.

11 min - Pierwsza bardzo dobra okazja dla Realu. Po prostopadłym podaniu Khediry przed szansą stanął Ronaldo, ale uderzył w sam środek bramki i dobrze interweniował Aranzubia.

7 min - Di Maria zdecydował się na uderzenie z około 30 metrów. Piłka poszybowała wysoko nad poprzeczką.

6 min - Pierwsze minuty dość spokojne. Na razie nie doczekaliśmy się groźniejszej akcji.

3 min - Real Madryt wygrał sześć ostatnich pojedynków z Deportivo przed własną publicznością. Dziś mają okazję do poprawienia tego osiągnięcia.

1 min - Spotkanie rozpoczęte.