LE: Inter ratuje remis na San Siro

dodał: Mateusz Marchewka  |  źródło: LigaEuropejska.Goal.pl  |  20.09.2012 23:00
Inter zremisował w pierwszym meczu fazy grupowej Ligi Europejskiej na swoim stadionie z Rubinem Kazań 2:2. Rosjanie dwukrotnie wychodzili na prowadzenie, ale gospodarzom za każdym razem udawało się wyrównać. Decydująca bramka padła w ostatniej minucie doliczonego czasu gry, a jej autorem był Yuto Nagatomo.

Mecz lepiej rozpoczęli goście, którzy od pierwszych minut próbowali narzucić Interowi swoje warunki i zdominować środek pola. W 14. minucie blisko otwarcia wyniku był Bebars Natcho, który zdecydował się na strzał zza pola karnego, ale posłał piłkę obok słupka. Trzy minuty później w pole karne gospodarzy wpadł Gökdeniz Karadeniz, który został sfaulowany przez Jonathana i sędzia bez wahania podyktował rzut karny. Do jedenastki podszedł Natcho, ale wykonał ją po prostu beznadziejnie i Handanovic odbił piłkę przed siebie, gdzie już z celną dobitką czekał Aleksander Riazancew.

Z prowadzenia goście cieszyli się zaledwie 22 minuty – wtedy to do dośrodkowania Estabana Cambiasso doszedł 19-letni napastnik Marko Livaja i strzałem głową z najbliższej odległości pokonał bezradnego Ryżykowa. W 44. minucie blisko zdobycia drugiego gola był Riazancew, którego mocny strzał sprzed pola karnego wylądował na słupku bramki Handanovicia.

Druga połowa obfitowała w akcje bramkowe i strzały, ale najczęściej były to niestety strzały niecelne, po których piłka lądowała wśród zgromadzonych na trybunach kibiców. Prawdziwy popis nieporadności widzieliśmy między 52., a 57. minutą, kiedy to zawodnicy obydwu drużyn oddali aż sześć niecelnych strzałów (cztery gracze Interu, a dwa Rubina). Aktywny z przodu był Fredy Guarin, który kilkukrotnie próbował zaskoczyć bramkarza rywali strzałami z dystansu, ale albo robił to niedokładnie i piłka lądowała za linią końcową, albo był skutecznie blokowany przez obrońców.

W 80. minucie ładną prostopadłą piłkę zagrał Walter Samuel, ale Diego Milito, do którego adresowane było podanie był na pozycji spalonej i sędzia przerwał akcję. 120 sekund później Rubin ponownie wyszedł na prowadzenie, tym razem za sprawą Jose Salomona Rondona, który strzał zza pola karnego wylądował w prawym dolnym rogu bramki. W doliczonym czasie gry lewy obrońca Interu Yuto Nagatomo mocnym strzałem z samego środka pola karnego doprowadził do wyrównania – asystę przy tym trafieniu zanotował Diego Milito, który popisał się ładnym dośrodkowaniem.

Inter Mediolan – Rubin Kazań 2:2 (1:1)
0:1 Riazancew 17'
1:1 Livaja 39’
1:2 Rondon 84’
2:2 Nagatomo90+3’

Inter: Guarin 88’
Rubin: Bochetti 36’, Marcano 74’

Inter: Handanovic – Nagatomo, Samuel, Ranocchia, Jonathan (46’ Guarin) – Cambiasso, Gargano, Zanetti – Cassano (61’ Alvaro Pereira), Livaja (61’ Milito), Coutinho

Rubnin: Ryżykow – Kuzmin, Szaronow , Navas, Marcano – Riazancew (70’ Orbaiz), Natcho, Bocchetti (81’ Kaleszin), Karadeniz (85’ Kasaew)– Eremenko - Rondon