Pierwsza wygrana Athleticu

dodał: MW  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  02.09.2012 17:50
Athletic Bilbao odniósł pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach ligowych, pokonując w niedzielę przed własną publicznością Real Valladolid 2:0. Gole dla zespołu Marcelo Bielsy zdobyli po przerwie Aritz Aduriz i Merkel Susaeta.

Gospodarze nie mogli przystępować do tego meczu w dobrych nastrojach. Baskowie awansowali co prawda do fazy grupowej Europa League, ale w dwóch pierwszych meczach nowego sezonu La Liga nie zdobyli ani jednego punktu. Nieudana passa miała zostać przerwana właśnie dziś, gdy na San Mames przybywał Valladolid.

Pierwsza połowa toczyła się pod dyktando gospodarzy, którzy nie mieli jednak wielu klarownych szans do zdobycia gola. Najlepszą z nich zaprzepaścił w 37. minucie Merkel Susaeta. Zawodnik, który dopadł do dośrodkowania Ismy Lopeza, trafił piłką w słupek.

Po zmianie stron spotkanie zostało wstrzymane, gdyż poważnie wyglądającego urazu doznał Oscar De Marcos. Niewzruszeni stratą swojego kolegi piłkarze Bilbao ruszyli jednak do przodu i w 69. minucie objęli prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się Aduriz, a na kwadrans przed końcem drugiego gol zdobył Susaeta. Zawodnik, którego strzał w pierwszej połowie zatrzymał się na słupku, tym razem przymierzył skutecznie i przesądził o zwycięstwie swojego klubu.

Wygrana nad Realem Valladolid oznacza, że Baskowie wydostali się z samego dołu ligowej tabeli. Kolejnym rywalem piłkarzy Bielsy będzie Espanyol. Spotkanie to rozegrane zostanie za tydzień.

Athletic Bilbao - Real Valladolid 2:0 (0:0)
1:0 Aduriz 69’
2:0 Susaeta 75’