Wolfsburg vs Hannover

dodał: Mateusz Marchewka  |  źródło: fussball.pl  |  02.09.2012 09:47
W niedzielne popołudnie naprzeciwko siebie staną zespoły VfL Wolfsburg i Hannoveru 96.Die Roten walczyć będą o pierwsze tegoroczne zwycięstwo, a Wilki będą chciały pójść za ciosem i powtórzyć sukces z poprzedniego tygodnia, kiedy to udało im się ograć na wyjeździe faworyzowane VfB Stuttgart.

Wolfsburg miał w inauguracyjnej kolejce sporo szczęścia – przy stanie 0:0 w 88 minucie rywale wykonywali rzut karny, ale bardzo dobrze intencje Vedada Ibisevicia wyczuł Diego Benaglio i wybronił uderzenie Bośniaka. Kilkadziesiąt sekund później w polu karnym VfB znalazł się Bas Dost i precyzyjnym uderzeniem głową pokonał zaskoczonego Svena Ulreicha. Wilki ostatecznie wygrały na bardzo trudnym terenie 1:0 i mogą ze spokojem podejść do niedzielnego spotkania. Z całą pewnością nie wystąpi w nim Brazylijczyk Josue, Czech Caclav Plar oraz niemiecki snajper Patrick Helmes – cała trójka leczy kontuzje i do gry wróci dopiero w nowym roku. Mimo wszystko Felix Magath nie musi się tym martwić – Wolfsburg ma zdecydowanie najliczniejszą kadrę ze wszystkich zespołów Bundesligi i jedna czy dwie kontuzje to żaden problem. Wczoraj w ostatnich godzinach okienka transferowego drużynę, na rzecz londyńskiego Fulham, opuścił napastnik Ashkan Dejagah, a na jego miejsce nie prowadzono nikogo nowego.

Hannover ligowy sezon rozpoczął od remisu na AWD-Arenaz Schalke 2:2. Gole dla gospodarzy strzelali nowi zawodnicy – brazylijski stoper Felipe celnie główkował po dośrodkowaniu Christiaana Pandera, a Adrian Nikci wykorzystał zamieszanie pod polem karnym i zaskoczył Timo Hildebranda. W 65 minucie na boisku pojawił się Artur Sobiech, ale polski snajper nie wyróżnił się niczym konkretnym. Dla fanów Die Roten wielką sprawą był powrót do drużyny ich byłego ulubieńca – Szablocs Huszti po trzech latach gry w Zenicie St. Petersburg ponownie podpisał kontrakt z Hannoverem i w 69 minucie pojawił się na boisku. Wszystko wskazuje na to, że w niedzielne popołudnie na boisko nie będzie mógł wybiec tylko Mame Diouf, który przechodzi właśnie rehabilitację po poważnej kontuzji. Dużo mówiło się też o absencji Felipe, ale wygląda na to, że Brazylijczyk doszedł już do siebie i zagra na Volkswagen Arena w Wolfsburgu. W czwartek Hannover awansował do fazy grupowej Ligi Europejskiej eliminując po drodze mistrza Polski, Śląsk Wrocław (10:4 w dwumeczu, 2 gole Artura Sobiecha).

Klubu te spotykały się w historii rozgrywek ligowych 20-krotnie i bilans jest zdecydowanie bardziej korzystny dla gospodarzy niedzielnego meczu. Wilki wygrały bowiem 12 spotkań, przegrały pięć i trzykrotnie podzieliły się punktami z H96. W ostatnich dziesięciu meczach wygrywały aż siedmiokrotnie, dwa razy uległy rywalom, a raz padł remis.

2.09. godz. 15:30, VfL Wolfsburg – Hannover 96

typ fussball.pl 2:3

Przewidywalne składy:

VfL Wolfsburg: Benaglio - Fagner, Naldo, Pogatetz, Rodriguez - Knoche, M. Schäfer - Diego - Vieirinha, Dost, Olić

Hannover 96: Zieler - Cherundolo, Felipe, Eggimann, Pander - Andreasen, da Silva Pinto - Stindl, Schmiedebach - Schlaudraff, Abdellaoue

sędzia: Wolfgang Stark (Landshut)